Наліво чи направо: що робити з формулою Штайнмаєра

Наліво чи направо: що робити з формулою Штайнмаєра

народный депутат Украины
07.10.2019, 16:50

Що може статися після імплементації "формули Штайнмаєра" та чим це обернеться для України

Сьогодні вранці ми прокинулися з двома одвічними питаннями: що робити і хто винен? У деяких ще виникло питання: куди емігрувати? Справа не у формулі Штайнмаєра, про яку ми знаємо якісь уривчасті відомості.

Проблема в тому, що ми як суспільство так і не обговорили всі разом: а що робити з Донбасом? А тут усе як у казці. Є тільки два шляхи: наліво підеш - країну втратиш, направо підеш - залишишся без Донбасу.
По суті, ми стоїмо перед двома формулами вирішення конфлікту: «заморозити» Донбас або спробувати його інтегрувати. Заморозити Донбас - це винести за дужки конфлікт, можливо на кілька десятиліть вперед. Відгородитися кордоном, розвивати свою економіку, соціальну сферу, зміцнювати армію. Ідея в тому, що рано чи пізно путінський режим впаде й Україна в цей момент повинна бути сильною та повернути свої території. Інших варіантів немає, адже навіть сам факт успішності перетворень в Україні сам по собі не призведе до вирішення ситуації - подивіться на Корею. Тут можна згадати шлях Німеччини, яка була розділена з 1945-го року і, в кінцевому підсумку, змогла об'єднатися й існувати як єдина держава і єдиний народ. Проблема в тому, що в цьому варіанті рішення донбаського питання, швидше за все, ми не підемо по шляху Німеччини. Нас швидше чекає консервація за молдавським сценарієм. По суті, ми отримаємо Придністров'я, тільки з прямим кордоном із Росією. І військові дії Росія буде вести проти нас при будь-якому зручному для неї випадку.

Другий шлях - це реінтеграція Донбасу прямо зараз. На жаль, ми не розуміємо на яких умовах і про що ми домовилися з Росією. Проблема ще й у тому, що про підписання формули Штайнмаєра ми дізналися з російського ТАРС, а документ, який підписав Леонід Кучма, ми побачили в російському Комерсанті. Тобто, Офіс Президента вирішив зовсім не інформувати своїх громадян і свою країну про те, що саме вони роблять. З ким підписують договір? І на яких умовах?

Як бачиться, по даній формулі Путіна (Штайнмаєр тут звичайно ні до чого) ми йдемо на створення анклаву на території України. Проблема навіть не в тому, що ми даємо особливий статус деяким районам Донецької та Луганської областей. Найбільша проблема в тому, що нам нав'язують умови інтеграції Донбасу. І швидше за все, ми візьмемо на себе відновлення цих територій. Слідкуйте за руками: Росія воювала там 5 років, зруйнувала міста, інфраструктуру, перевозила виробництва на свою територію, а тепер ми за свої кошти повинні відновлювати Донбас. І це не просто складно економічно, це буде, по суті, неможливо. Крім економіки, є й інші питання, які викличуть великі коливання в українському суспільстві. Наприклад, пам'ятник Захарченку або Моторолі. Ми отримуємо не просто путінський анклав, ми отримуємо плацдарм, з якого Путін буде управляти Україною. Ключі від України будуть на Донбасі і їх буде контролювати Путін. Україна застрягне в перманентній кризі та буде крутитися навколо одвічних проблем: мова й НАТО.

Варто, напевно, починати з прописних істин. Якщо ми думаємо, що Путін поверне нам Донбас на блюдечку з блакитною облямівкою, то ми або ідіоти, або дилетанти. Швидше за все перше. Путіну не потрібна стабільна Україна, яка, очевидно, після Донбасу зосередиться на поверненні Криму. Путіну потрібна перманентна криза в Україні, дестабілізація. Ні війни, ні миру. Щоб і санкції зняли, і в Європу і НАТО наша країна не йшла. Тому формула Штайнмаєра - це формула Путіна. Питання в тому, чи зможемо ми в цьому протистоянні перетворити її в українську формулу. І чи зможемо ми знайти відповідь на найскладніше питання: що робити з Донбасом?


Читайте також: Війна трактувань навколо "формули Штайнмайера"

Читайте матеріал російською: Налево или направо: что делать с формулой Штайнмайера

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини