Менше лоску, більше сенсу. Чому старі політики - не в тренді

Менше лоску, більше сенсу. Чому старі політики - не в тренді

студент 6 курса Института международных отношений КНУ
18.07.2019, 18:08

#ВладаЦеМи. Навмисна складність у формулюванні простих ідей відлякує молодь: це виглядає як створення надлишкового лоску, часто - як фальш

 Культура швидкого споживання. Невимушена, до болю в очах яскрава та відверта. Крикливі гасла, кислотні кольори, гострі форми: все зливається в одну течію, яка змушує за секунди хапати все нове, позбавляючись від старого не менше швидко.

 Зараз - той саме час, коли молодь щодня формує нові критерії навіть при виборі повсякденних речей. Їй складно виділити більше часу на оцінку програми кандидата, ніж на оцінку нової пари кросівок від Каньє Веста. Більш того: іноді останній може вплинути на політичну свідомість молодих людей сильніше, ніж локальний кандидат, який невміло з ними взаємодіє.

Від чого залежить цей вибір і чи існують конкретні критерії для кандидата, щоб він гарантовано потрапив під прожектор уваги молодого електорату?

У монументальному романі Володар мух Голдінга розкрита цікава ідея розстановки пріоритетів дітьми під час вибору лідера на безлюдному острові. Спочатку вони обрали кандидата, який пропонував логічні шляхи порятунку і розподіляв ролі для досягнення цілей. Але з часом - віддали перевагу йому бунтівному опоненту, який створив культ поклоніння вигаданому божеству, критикував дії першого лідера і використовував більш агресивну стратегію. Незабаром це призвело до розколу між усіма і подальшої трагедії.

Як не дивно, описана ситуація яскраво ілюструє ту зміну мислення, яка легко може виникати у молоді і сьогодні. Адже часто увагу привертає не зміст інформації, а спосіб її подачі.

Проте чи буде "яскрава обкладинка" достатнім фактором для отримання кандидатом довіри молодого виборця? Безперечно - ні. Окрім можливості зосередити на собі увагу за допомогою нестандартного представлення програми, потенційний політик повинен пам'ятати, що молодь сьогодні має особливу здатність виявляти "справжність" публічної особи. Це прямий наслідок нових цифрових шляхів отримання відомостей про кандидата. При цьому він сам може контролювати лише меншу їх частину.

Тому важливим критерієм є відвертість кандидата. На молоді не спрацьовують ідеальні манери, поведінка або зовнішній вигляд. Вони відходять на другий план при здатності кандидата завжди бути готовим відстояти чітку, логічну і доцільну програму, з якою він готовий іти в політику. Разом з тим, повинен працювати критерій доступності, адже за роки виголошення розумних промов та мінімального результату від них у молоді з'явилося тонке відчуття недовіри до політиків старшого покоління.

Так що навмисна складність у формулюванні простих ідей буде навіть відлякувати юних виборців: це виглядає як створення надлишкового лоску, часто - як фальш, і вже не спрацює так, як на перших етапах життя незалежної України.

В Україні є безліч ресурсів, які допомагають молоді як слід ознайомитися з кандидатами і вирішити долю свого голосу на майбутніх виборах. Нюанс в тому, що в більшості випадків недостатньо постійно перебувати в полі зору молодого виборця для того, щоб переконати його у своїй політичній позиції. Правильним шляхом буде щира і чітка її аргументація. В такому випадку молодь самостійно знайде та обере свого кандидата.

Читайте також: #ВладаЦеМи. За кого голосувати на виборах: пройди тест і дізнайся

Микола Шинкарчук - один із п'яти переможців конкурсу LIGA.net  серед студентів українських вишів на тему "Вибори й молодь"

#ВладаЦеМи - це серія матеріалів, що розповідає про те, як молодь змінює вигляд України, чому важливо брати державу у власні руки і чому не варто боятися зробити помилку. Проект реалізується за підтримки USAID - Internews

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини