RU

Детектор-шоу: як Дубінський переграв Зеленського

Детектор-шоу: як Дубінський переграв Зеленського

журналист, политический аналитик
24.10.2019, 12:27

У сьогоднішній Верховній Раді найяскравіша опозиція Слуги народу - це не Опоблок або Європейська солідарність, а члени самої фракції Слуги Народу

Нещодавно в нашій шоу-політиці був абсолютно очевидний лідер - президент. Володимир Зеленський не поступався нікому першим місцем за емоціями, за інтригою. Як це почалося під час передвиборної кампанії - так і тривало. І ось тепер змінилося.

Зеленський став більш звичним як політик. І шоу від нього тепер - тільки сплесками, дуже нерівно. То витримає супер-марафон із журналістами, то зникне з емоційного простору політики, обмежуючись лише формальними президентськими проявами. То виступить з яким-небудь зверненням, яке зачіпає нерв суспільства, то замкнеться в поточних справах на Банковій.

В таких умовах не дивно, що будь-який великий політичний скандал дає можливість кожному діячеві проявити себе. А значить, свідомо чи мимоволі - оскаржити емоційне лідерство Зеленського. Адже країна звикла до шоу. І вже ніколи не відмовиться від нього. Якщо номер перший у цьому шоу - президент - раптом зникає, хтось інший може зібрати всі емоції публіки.

Детектор брехні в такій ситуації - ідеальний прийом.

Ось можна по-різному ставитися до Олександра Дубінського, але в головному скандалі цього тижня в нашій політиці навколо можливої ​​корупції у фінансовому комітеті Верховної Ради - саме він виявився лідером за емоціями. Саме він зробив шоу.

І навряд чи це якийсь випадковий, епізодичний сплеск активності Дубінського. Так напевно буде і далі. Особливо якщо він ще й вирішить (або за нього вирішать) не залишатись у фракції Слуги народу.

Примітно, що Дубінський вже - опозиція більше, ніж ті формальні партії опозиції, які представлені у Верховній Раді або претендують на це. Чому? Та просто тому, що він набагато помітніший у своїй критиці партії влади. Він яскравіший, цікавіший. Він запам'ятовується краще. Він генерує більше емоцій. А це головне в рамках шоу-політики.

Ще раз: можна по-різному до нього ставитися. Але звична опозиція здається дуже нудною на такому тлі.

Ось, наприклад, де фракція партії Голос? Хто в курсі позиції Голосу щодо ключових тем цього тижня? Щодо скандалу з фінансовим комітетом? Ну, може бути, ті рідкісні телеглядачі, яким вдається не заснути під ток-шоу на телеканалі олігарха Віктора Пінчука.

Втім, якщо Голос раптом зазвучить голосніше - риторично він все одно змішається з партією Петра Порошенка, як це було вже не раз.

А де партія Порошенка? Про що вони говорять з масовою аудиторією? Так як зазвичай за своїм багатомісячним темником. Про те, що Андрій Портнов - це майже вже віце-президент, що не можна перетворювати політику в шоу, ніби це можна відкотити назад, і що країна з кожним днем ​​нібито все більше сумує за Петром Олексійовичем.

Про Опо-платформу або партію Юлії Тимошенко навіть згадувати не хочеться. Як були банальними реваншистами, так і залишилися.

Тобто, всі ці звичні опозиціонери - просто загубилися. Вони ведуть себе так, ніби у нас все ще 2000-ні роки. І начебто для боротьби за лідерство в політиці - досить просиджувати штани і спідниці в телестудіях, щось нескінченно обіцяти і повчати. Нудне програє.

Плюс, приготуйтеся, що тепер і будь-кого зі звичної опозиції можуть викликати на поліграф. Сам образ - перевірки на детекторі брехні - настільки привабливий для масової аудиторії, що від цього не можна пристойно відмовитися, якщо опоненти наполягають. Чи витримають таке шоу Порошенко, Тимошенко або Бойко? Сумніваюся.

І все-таки, чим відповість Зеленський? Йому не можна допускати враження, що він загубився в ситуації, і не можна дозволити кому-небудь закріпити емоційне лідерство, отримавши його одного разу.

Найефектніші ходи в шоу-політиці - силові. Їх нічим не переб'єш. Можна хоч кожного дня проходити перевірку на поліграфі, але кримінальне провадження щодо інциденту в фінансовому комітеті парламенту це все одно не має скасувати.

На сьогодні звинуваченням в корупції забруднені з десяток депутатів від президентської партії. Всі вони, як пам'ятається зі знаменитої лекції в школі для депутатів в Трускавці, - "політичні ніхто". Мовляв, зайшли в політику тільки завдяки бренду Зеленського, а самі - поки ще нулі. А тепер ось пішли в мінус. Ще й поруч з ними сплив безсмертний схемщик Антон Яценко.

І ось щоб вся ця публіка не потягла в мінус президента, має бути розслідування. Так що, тепер хід - за НАБУ. Ну або Івану Баканову в СБУ можна зателефонувати з приводу когось із них. Як мінімум, на Яценка там вже точно має щось бути.

Спеціально для LIGA.net

Читайте російською: Детектор-шоу: как Дубинский переиграл Зеленского

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини