RU

Частина ЄС за те, щоб дати Росії шанс. Це набат для України

Частина ЄС за те, щоб дати Росії шанс. Це набат для України

народный депутат Украины
19.02.2020, 15:56

Кремль хоче домовитися з Заходом, частина якого закликає дати РФ стратегічний шанс. Путін це розуміє, як "добро" до наступного витка агресії

Знаменита пісня "Бухенвальдський набат" і Мюнхенська конференція з безпеки - майже ровесники. Перехід із 50-х у 60-ті був тривожним, а тому заключна фраза з пісні - "Бережіть мир!" - була вкрай актуальною для тих часів.

Залишається такою вона і сьогодні. Фактично, її можна зробити девізом 55-ї Мюнхенській конференції з безпеки. Адже там пролунав не просто дзвіночок, звук якого повинен привернути увагу України, а справжнісінький набат, який не можна не почути.

Трохи передісторії конференції

Президент Росії Володимир Путін регулярно використовує Мюнхен для просування свого порядку денного. У 2007 році його промова на цій конференції фактично ознаменувала розворот російської політики до нового протистояння на міжнародній арені. Саме тоді президент РФ відчув себе досить сильним, щоб знову кинути Заходу рукавичку. На наступний рік була Грузія. А ще через кілька років - Україна.

Читайте також - Відносини з РФ: мир за будь-яку ціну - катастрофа для України

Не зраджує собі Путін і 12 років потому. Цього разу в Мюнхені відбулося вкидання так званих "12 кроків до більшої безпеки в Україні та Євроатлантичному регіоні". Для нашої країни це, скоріше, 12 кроків до полону або 12 кроків до капітуляції перед Кремлем.

Розберемо, скажімо, "останній" крок - 12-й. Він називається "Запуск нового національного діалогу про ідентичність". Його пропонується запустити "чим швидше, тим краще... з залученням сусідів, особливо Польщі, Угорщини та Росії". Тобто, після шести років війни і 13 000 убитих українців, нам треба обговорити з агресором свою ідентичність. Це виглядає так само, як запропонувати обговорити свою ідентичність євреям з нацистами в Бухенвальді.

Читайте також - Вибори на Донбасі: патрулі не допоможуть, поки там орудує Кремль

Після бурхливої ​​реакції на це з боку представників України і багатьох західних експертів, документ із сайту конференції зник. Але після приїзду в Мюнхен і виступу тут президента України Володимира Зеленського, який навіть словом не обмовився про ці "12 кроків", документ знову "дивним чином" з'явився на сайті конференції. Начебто ніякого шквалу критики й не було.

Підсумки конференції

Що ж стосується підсумків конференції, то виглядають вони приблизно так: Кремль хоче домовитися з Заходом, і частина Заходу, схоже, не проти. Президент Франції Емманюель Макрон закликає дати Росії стратегічний шанс. І Путін це розуміє не як шанс припинити агресивну політику, а як шанс закріпити свої завоювання, зняти санкції і готуватися до наступного витка агресії.

Читайте також - Україна і РФ у 2020: Кремлю вигідно продовжувати окупацію Донбасу

Ця конференція - набат для України й української влади. Треба негайно переходити від загальних фраз і заготовлених скетчів до жорсткого обстоювання національних інтересів.

Треба боротися на кожному майданчику. Треба залучати союзників (наприклад, на цій конференції практично була відсутня Британія, котра має послідовну антипутінську позицію). Треба виходити з ініціативою про отримання статусу основного союзника США поза НАТО (major non Nato ally of USA), просувати ідею Балто-Чорноморського союзу, домагатися приєднання до ініціативи Тримор'я - об'єднання 12 країн Центральної та Східної Європи, які можу стати наступними жертвами Путіна.

Читайте також - Україні треба позбавлятися від рожевих окулярів. І як можна швидше

Треба відроджувати класичну дипломатію і роль Міністерства закордонних справ на противагу дипломатії "договорняків". Інакше буде пізно. Не треба питати по кому дзвонить цей дзвін. Він дзвонить по нам.

Читайте матеріал російською: Европа не против дать России шанс. Это набат для Украины

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини