RU

Бажаю Зеленському не домовитися

Бажаю Зеленському не домовитися

спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital
09.12.2019, 12:15

Зеленський може бути заручником своїх же обіцянок швидкого миру. Але такий сценарій може бути тільки на умовах Путіна. Він керує ситуацією

Читайте також російською: Желаю Зеленскому не договориться

Я бажаю президенту не домовитися. Тому що це кращий результат сьогоднішньої зустрічі. Для України. Для українського суверенітету.

Президент може бути заручником своїх же обіцянок швидкого миру. І це створює основні ризики. Тому що перемир'я можливо, швидкий мир може бути тільки на умовах Путіна, бо він почав війну, і він нею управляє. А ці умови неприйнятні для України. Україна ж немає ніяких важелів, які можуть змусити Росію здатися.

В української сторони можуть бути ілюзії. Ілюзії про те, що Путін втомився від протистояння, економіка Росії страждає, і тому Росія готова піти на болючий для себе компроміс і віддати Донбас на умовах України. І це саме що ілюзія. І так, економіка Росії страждає, але це не змушує страждати Путіна. Вибираючи між імперською величчю і економікою, Путін завжди вибирав імперію. Завжди. І немає ніяких причин для того, щоб зараз він вчинив інакше. Так, нові болючі санкції можуть стримувати його від ескалації, але наявність старих не змусять його здати назад.

Тому максимум, що ми можемо домогтися на сьогоднішній зустрічі - це одне велике нічого і набір наступних кроків щодо заморожування конфлікту. Розведення військ, обмін полоненими - це все елементи заморожування конфлікту. І важливо, щоб заради цих кроків Україна не здавала свої стратегічні інтереси. Приклад з Цемахом показовий. Можна міняти одного українця на сотню російських найманців, згадуючи приклад Ізраїлю, але не можна змінювати заручників на суверенітет, знову ж згадуючи приклад Ізраїлю.

Путін хоче контролю. Над усією Україною. Не над клаптиком землі й парою мільйонів пенсіонерів. І точно не зробить нічого, що дозволить Україні вирватися з його лап. А значить нам потрібно обмежити його вплив тим, що є. Адже сьогодні цей вплив мінімальний. І нам треба це зробити не виходячи з ненависті до нього особисто чи росіян, адже ненависть деструктивне почуття. А виходячи з інтересів українців, яких чекає або бідність русского мира, але як даність, або шлях до цивілізації й добробуту, але як важка робота.

Найгірше, що може статися з українськими учасниками переговорів, - вони залишаться в уявній парадигмі русского мира, де війна - це підступи політиків, а значить прибравши їх (чомусь українських) можна закінчити й війну.

Наше протистояння - це боротьба колонії за саму себе з імперією, і це абсолютно природний процес, який триватиме до тих пір, поки імперія не перестане вважати себе імперією. І прізвище українського президента тут нічого не змінює. І будь-які його таланти не змінять протилежні інтереси України і Росії.

Я бажаю президенту удачі. І сили. Сили не йти на поступки заради політичних дивідендів і рейтингів. Удачі зрозуміти, що інтереси України для президента важливіші, ніж виправдання створених завищених очікувань.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини