RU

Звинувачення проти 11 екс-депутатів АР Крим направили до суду

30.12.2016, 13:59
Звинувачення проти 11 екс-депутатів АР Крим направили до суду - Фото
4281468240ae71da1736d2de029dc450.jpg
Прокуратура Автономної Республіки Крим направила до суду обвинувальні акти стосовно колишніх депутатів Верховної Ради АР Крим Сергія Цекова, Світлани Савченко, Костянтина Бахарєва, Едіпа Гафарова, Анатолія Заїченка, Ремзі Ільясова, Григорія Іоффе, Володимира Кличнікова, Віталія Нахлупіна, Юхима Фікса і Сергія Шувайникова. Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.

Вони звинувачуються в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України.

У відомстві повідомили, що в ході розслідування кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що в березня 2014 ці депутати Верховної Ради АР Крим "надали допомогу і сприяли окупації Криму". Зокрема, вони "незаконно прийняли ряд постанов, в результаті чого було створене нелегітимне державне утворення "Республіка Крим".

Сепаратистам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років.

"Наша мета - реалізувати принцип невідворотності кримінальної відповідальності, який ми реалізуємо за допомогою механізму заочного кримінального провадження. Зараз нами завершено досудове розслідування стосовно одинадцяти колишніх депутатів Автономної Республіки Крим. Це тільки початок", - додав прокурор Криму Гюндуз Мамедов.

10 грудня 2016 року повідомлялося, що Генеральний прокурор Юрій Луценко доручив Мамедову створити на офіційному сайті прокуратури АР Крим відкритий реєстр справ про порушення прав людини з можливістю для користувачів направляти в прокуратуру інформацію про такі порушення. Зараз в реєстрі містяться дані про 88 осіб. По кожному з цих випадків прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження і ведеться розслідування.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини