RU

Зварич стверджує, що Литвин відмовився бути спікером

18.11.2008, 12:50

Претендент на посаду Голови Верховної Ради Володимир Литвин взяв самовідвід, але відмовився оголосити про це з парламентської трибуни. Про це повідомив в інтерв'ю журналістам народний депутат від НУНС Роман Зварич.

"Щойно на погоджувальній раді фактично Володимир Михайлович взяв самовідвід, але не захотів оголосити про це в сесійній залі. Тобто це такі хитрощі", - сказав Р.Зварич, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Р.Зварич пояснив, що гарантованої кількості голосів за обрання В.Литвина на посаду спікера поки немає. "Сам Володимир Михайлович це розуміє, але брати самовідвід на цьому етапі - це означало б, що на наступних етапах складно буде сказати: а тепер я готовий, коли ти вже взяв самовідвід. Я розумію, що це незручна ситуація для Володимира Михайловича, але є така штука, яка називається Регламент", - сказав Р.Зварич.

За словами Р.Зварича, в ситуації, що склалася є тільки два виходи: або відкликати проект постанови Олександра Омельченка про обрання спікером В.Литвина, і тоді Верховна Рада могла б перейти в режим нових консультацій, або самовідвід кандидата В. Литвина. Також Р.Зварич зазначив, що дводенна перерва, яку взяли парламентарії для того, щоб "виражаючись мовою обивателя, не "спалити" кандидата". Р.Зварич зазначив, що тепер депутати в коментарях пояснюватимуть необхідність перерви актуальністю розгляду антикризових законопроектів, які, проте, нікому буде підписувати в умовах відсутності глави парламенту.

Нагадаємо, на минулому тижні ВР відкликала Арсенія Яценюка з посади спікера парламенту. За це проголосували 233 народні депутати.

У Верховній Раді України вже зареєстровано проект Постанови ВР про обрання Головою українського парламенту В.Литвина. Суб'єктом законодавчої ініціативи виступив Олександр Омельченко, член фракції НУНС. Проект зареєстровано 12 листопада під № 3362.

Досьє на Романа Зварича >>>

Досьє на Володимира Литвина >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини