Зустріч з Путіним може поставити Київ перед важким вибором - WSJ

Газета зазначає, що на тлі гуманітарної кризи все голосніше звучать заклики до припинення вогню - як з Росії, так і з Європи. Українські політики і виборці зараз скептично ставляться до згоди на перемир'я. Як би там не було, офіційні особи в Києві заявили, що зустріч в Мінську 26 серпня може вказати шлях до мирного плану, який покладе край повстанському рухові в східній Україні. У зустрічі також візьмуть участь високопоставлені чиновники ЄС.
Варто сказати, що в заяві Кремля не говориться, чого Путін сподівається домогтися в Мінську. Між тим видання вважає, що Путін не відступає від "своєї основної мети - утримання України на орбіті Росії". Київ же хоче, щоб Росія перестала посилювати сепаратистів, і заявляє, що сепаратисти повинні скласти зброю ще до початку будь-яких переговорів. Повстанці в свою чергу заявляють, що готові до переговорів, але зброї не складуть. Вони хочуть, щоб Київ визнав їх незалежність від України.
На думку аналітиків і дипломатів, якщо дозволити повстанцям утримати частину території в обмін на припинення вогню, то в східній Україні може виникнути заморожений конфлікт, який дозволить Путіну зривати спроби інтеграції Києва з Заходом. "Якщо Росія не втрутиться в бойові дії прямо, стратегія Москви буде фокусуватися на допомозі повстанцям, щоб ті воювали з силами Києва та довели ситуацію до патової, а також на домовленості про припинення вогню, де повстанці будуть однією з договірних сторін", - вважає директор Carnegie Moscow Center Дмитро Тренін.
У Києві вимагають не йти на компроміс. "У жовтні на Порошенка чекають парламентські вибори, і суспільство хоче, щоб сепаратистів розбили. Але з часом суспільство, можливо, втомиться від війни. До того ж наближається зима, і питання газових поставок зробить більш актуальним залагодження відносин з Росією", - йдеться в статті .
"Західні офіційні особи сподіваються, що на тлі все більш важкої гуманітарної ситуації і Україна, і Росія шукатимуть вихід з кризи", - підсумовує видання.
За матеріалами: inopressa.ru
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Комментарі