RU

Зурабов пояснив, чим викликані емоції в україно-російській газовій суперечці

10.09.2011, 22:02
Зурабов пояснив, чим викликані емоції в україно-російській газовій суперечці - Фото
8478f67257850b51cc4c1105ca58c3d0.jpg

Зурабов пояснив, чим викликані емоції в україно-російській газовій суперечці
Посол Росії в Україні Михайло Зурабов пояснює активізацію газової суперечки наближенням виборів в двох країнах.

Як передає телеканал 1+1, Зурабов відмітив: "Я вважаю, що активізація діалогу, дискусії, в яку залучені зараз досить широкі групи представників експертного співтовариства, політикума, громадськість, багато в чому зумовлена тим, що Росія і Україна вступають в певний активний політичний процес".

На думку посла, це багато в чому зумовлює тональність і емоційну хвилю дискусій. "Думка про те... що наближення виборів впливає на оцінку політиками процесів, поза всякими сумнівами", - підкреслив він.

Також Зурабов відмітив, що з приходом в Україну нової влади українська сторона почала підіймати питання про перегляд газових угод, підписаних в 2009 році.

За його словами, діалог на цю тему не припинявся, і посол допускає, що рішення, яке влаштовує обидві сторони, може бути знайдене.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович заявив про фактичну готовність матеріалів для подачі в суд за газовими контрактами з Росією. За його словами, зараз Україна переплачує $200 за тисячу кубометрів газу, а це, як відмічає президент, $5-6 млрд. на рік.

Справедливою ціною на газ для України Янукович вважає ціну на газ для Німеччини мінус $70 транзитного тарифу від кордону Росії до Німеччини і ще мінус $100 на тисячу кубометрів згідно з "харківськими угодами".

Михайло Зурабов: біографія, новини>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>
Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини