RU

Зняття недоторканності. Яка позиція у кожної фракції

03.09.2019, 12:14
Зняття недоторканності. Яка позиція у кожної фракції - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Партія  Голос порівнює зміни в Конституцію з "перетворенням Біблії в комікс",  Євросолідарність  - за збереження політичного імунітету, а Батьківщина  готова підтримати скасування недоторканності в редакції президента. Про це йшлося у виступі представників фракцій перед голосуванням за скасування імунітету нардепів.

Позиція Євросолідарності, яку озвучила з Ірина Геращенко, полягає в тому, що партія проти недоторканності в разі вчинення кримінальних злочинів.

"Але очевидно... політичний імунітет є важливим принципом демократії. Це не привілей депутата. Опозицію можна відсадити на гальорку, але її не можна викреслити з історії України", - заявила вона.

Політичний імунітет за прикладом країн ЄС і США, за її словами, рекомендує Венеціанська комісія і КСУ, а законопроект в нинішньому вигляді, зазначила вона, може бути відхилений останнім.

Сергій Рахманін (Голос) зазначив, що у нього склалося "дуже сумне" враження через "недотримання процедур" і відсутність висновку основних і науково-експертних комітетів. За його словами, Конституцію хочуть поміняти "дуже дивним, кілька зухвалим чином".

Він сказав, що подано величезну кількість не пов'язаних між собою законопроектів, безсистемних, "частково безглуздих, почасти шкідливих". Рахманін закликав депутатів ще раз перечитати їх, "я не впевнений, що ви навіть розумієте, про що йдеться. "А якщо розумієте, то задайте собі питання: чи варто робити з Біблії комікс, це трохи інший жанр", - додав він.

Сергій Соболєв (Батьківщина) зазначив, що його фракція підтримає запропоновані зміни до Конституції.

Від групи За майбутнє (22 нардепа, - ред.) виступив  Віктор Бондарь. Він погодився з необхідністю зняти недоторканність, але з "запобіжниками". За його словами, в 2014 році більшість депутатів, які голосували за відставку Януковича, без депутатської недоторканності "просто не дійшли б до цього залу". Кожен член групи, додав він, буде визначатися з голосуванням самостійно.

Вадим Рабінович (ОПЗЖ) свій виступ присвятив іншій темі - ринку землі, і щодо скасування недоторканності не висловився.

Представник президентської фракції Слуги народу Олександр Дубінський закликав не ховати "бажання залишити недоторканність за процедурними питаннями". За його словами, потрібно поставити в рівні умови людей в залі та за його межами.

Читайте також: Недоторканність. Зеленський прийшов в Раду й пригрозив протестом

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини