RU

Знайдено $500 млн. на рахунках Тимошенко у Швейцарії - Пшонка

20.11.2013, 11:17
Знайдено $500 млн. на рахунках Тимошенко у Швейцарії - Пшонка - Фото
Віктор Пшонка
На банківських рахунках у Швейцарії, нібито пов'язаних з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, розміщено більше $500 млн. Про це заявив генеральний прокурор  Віктор Пшонка, повідомляє Комерсант-Україна у статті "Юлія Тимошенко нажила ворогів у Швейцарії".

"Встановлено два рахунки, про які відомо, що це рахунки, підконтрольні Юлії Тимошенко, для незаконного виведення коштів", - повідомив генпрокурор. За його словами, Україна вже звернулася до женевського суду з позовом про повернення "понад $500 млн" : "Зараз це два банківських рахунки в одному женевському банку, але є матеріали і з інших незаконно виведеним засобам, які зберігаються в цьому ж банку" .

У рамках швейцарського процесу Генпрокуратура розпочала співпрацю з місцевою громадською організацією, яка спеціалізується на протидії організованій злочинності та корупції, зазначив Пшонка. Йдеться про неурядової організацію "Обсерваторія організованої злочинності" (ООП), що знаходиться в Женеві, на сайті якої згадується про співпрацю з Києвом.

ООП виступає з жорсткою критикою на адресу Тимошенко, не допускаючи сумніви в тому, що вона винна у відмиванні незаконно отриманих коштів. "Україна буде зганьблена, якщо відпустить Юлію Тимошенко, адже демократичні країни не повинні поступатися в боротьбі з організованою злочинністю", - цитує сайт ООП президента цієї організації Ніколаса Яннакопулоса.

4 листопада Міністерство доходів і зборів України повідомило, що почала судовий процес для захисту інтересів української держави у справі про розкрадання $200 млн., у незаконному присвоєнні яких підозрюються екс-прем'єри Тимошенко і Павло Лазаренко.

Нагадаємо, 28-29 листопада на саміті у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Однак для цього потрібно виконати ряд вимог. Одна з них - звільнення екс-прем'єра Тимошенко.

Досьє на Віктора Пшонку
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини