RU

ЗМІ: Влада доводить ЄС, що справа Тимошенко - спосіб розриву угод з РФ

15.10.2011, 13:15
ЗМІ: Влада доводить ЄС, що справа Тимошенко - спосіб розриву угод з РФ - Фото
95644b42d8ad91aeee1eea30593aa22c.jpg

ЗМІ: Влада доводить ЄС, що справа Тимошенко - спосіб розриву угод з РФ
Незважаючи на всі недавні запевнення прем'єр-міністра Миколи Азарова в тому, що справа проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко не має жодного відношення до бажання Києва переглянути газові контракти з РФ, українські ЗМІ повідомляють, що в Брюсселі доводилося якраз протилежне.

Щоб заспокоїти європейців і пояснити зміст кримінального переслідування екс-прем'єра, українські емісари переконували своїх співрозмовників, що обвинувальний вирок Тимошенко - єдиний порятунок від газової удавки Росії. Що, довівши у суді перевищення повноважень екс-прем'єром при санкціонуванні укладення згубних для України угод, можна буде звертатися вже в міжнародні інстанції для їх оскарження або розірвання, пише ZN.UA.

Про справи ж ЄЕСУ, яка заборгувала російському Міноборони, європейці теж почули вперше не позавчора. Зокрема, за інформацією видання, ця тема піднімалася на зустрічі українського президента з канцлером Німеччини у Варшаві. Віктор Янукович, намагаючись переконати Ангелу Меркель в корисливих мотивах проступку екс-прем'єра, повідомив канцлеру, що Тимошенко погодилася на невигідні для України газові угоди в обмін на обіцянку росіян закрити справу про борг ЄЕСУ.

Але, як свідчать джерела газети, схилити на свій бік Меркель президентові не вдалося. По-перше, канцлер була роздратована запізненням Януковича на зустріч із нею (тривала бесіда з Баррозу виправданням українському президентові не послугувала), по-друге, до обговорення нового звинувачення проти Тимошенко вона готова не була. Тому ще раз повторила, що політичні фігури повинні нести політичну, а не кримінальну відповідальність, а їх доля повинна вирішуватися на виборах, а не в суді.

"Це що ж виходить, якщо б у Німеччині діяло таке ж законодавство, як в Україні, то після того як я перестала бути канцлером, мене мої противники цілком могли б запроторити до в'язниці, наприклад, за рішення надати багатомільярдну допомогу Греції?" - приблизно так міркувала, за словами співрозмовників видання, Меркель на зустрічі з Януковичем.

Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини