RU

ЗМІ: В Росії вважають, що справу Тимошенко не варто реанімувати

13.10.2011, 21:22
ЗМІ: В Росії вважають, що справу Тимошенко не варто реанімувати - Фото
11865ca9ad7274ab0babb43d02553a44.jpg

ЗМІ: В Росії вважають, що справу Тимошенко не варто реанімувати
Кримінальну справу стосовно колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко

, пов'язану з боргом перед Міноборони РФ обсягом $405 млн. за постачання будматеріалів в обмін на газ, припинено в Росії за закінченням терміну давності, і підстав відновлювати її немає, заявило російський інформоване джерело, знайоме з ситуацією.

В рамках даної справи правоохоронними органами РФ Тимошенко було заочно пред'явлено звинувачення в дачі хабара посадовим особам Міноборони Росії, передає Інтерфакс-Україна.

За словами джерела, українська влада домагалася притягнення до кримінальної відповідальності екс-прем'єра Юлії Тимошенко по цьому епізоду починаючи з осені минулого року.

"Проте російська сторона заявила, що справу по Тимошенко припинено за нереабілітуючих підстав - за закінченням терміну давності, і підстав реанімувати цю справу немає. Відмовившись відновлювати справу в РФ, влітку цього року російська сторона направила до Києва лист з проханням компенсувати матеріальні збитки за поставлений газ", - сказало джерело.

Нагадаємо, саме цей лист Міноборони РФ дозволив українським правоохоронним органам порушити нову кримінальну справу стосовно Тимошенко.

Єдиним фігурантом справи, який поніс покарання за "газову історію" 15-річної давності, став генерал Георгій Олійник. У 2002 році він був засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії загального режиму за звинуваченням у перевищенні посадових повноважень (ч. 3 ст. 286 КК РФ) при перерахуванні на Україну в 1996-1997 рр. $450 млн.

У серпні 2002 року генерал був амністований, а в липні 2003 року колишній головний військовий фінансист знову постав перед судом - тепер у справі про продаж облігацій внутрішньої валютної позики Военбанку в 1998 році. У цій справі його було умовно-достроково звільнено в травні 2005 року.

У жовтні минулого року Олійник зібрав прес-конференцію, на якій заявив, що уряд України повинен розрахуватися з російським військовим відомством за невиконання угоди від 1996 року з постачання будматеріалів на суму $450 млн.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини