RU

ЗМІ: ЄС поки залишить Україну без європейської перспективи

24.09.2011, 06:59
ЗМІ: ЄС поки залишить Україну без європейської перспективи - Фото
509dee1ae5fbbf64e26a704fb49b01c2.jpg

ЗМІ: ЄС поки залишить Україну без європейської перспективи

У підсумковій декларації саміту Східного партнерства, який 29-30 вересня відбудеться у Варшаві, не буде запису про "європейську перспективу" східних сусідів ЄС, у тому числі України. Про це повідомляють джерела в Євросоюзі.

Як передає Polskie radio, Польща намагалася "проштовхнути" запис про "європейське призначення" шести країн, охоплених програмою Східного партнерства, щоб надати їм хоч і віддалену, але реальну перспективу членства. Однак на це не погодилася частина держав ЄС, в тому числі Франція і Німеччина.

Таким чином, декларація варшавского самміту, проект якої потрапив до ЗМІ, визнає "європейські спрямування" партнерів Євросоюзу, їх поступову інтеграцію з ринком ЄС і обіцяє рухатися в напрямку безвізового режиму. Таке формулювання - результат досягнутого компромісу.

Судовий процес над екс-прем'єром Юлією Тимошенко схилив багато західних країн на чолі з Францією і Німеччиною до закликів заморозити переговори з Україною на тему Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі. Однак проект декларації саміту Східного партнерства передбачає оголошення про завершення цих переговорів до кінця 2011 року, чого домагалася Польща, яка в цьому півріччі головує в ЄС. Декларація також підкреслює, що аналогічні переговори в кінці нинішнього року можуть початися з Грузією і Молдовою.

Як відмічають експерти, родзинкою цього документу стануть зобов'язання країн-учасників програми Східне партнерство-ЄС дотримуватись прав людини, демократії, основних свобод і функціонування правової держави.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров підкреслив, що в майбутній угоді України і Євросоюзу про асоціацію повинна бути згадка про перспективу членства української держави в ЄС.

Інтеграція в Євросоюз: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини