RU

Зміни до Конституції оскаржені у Конституційному Суді

09.02.2011, 16:30
Зміни до Конституції оскаржені у Конституційному Суді - Фото
da349e3b27a0b260ea52af490cd6aac6.jpg

Зміни до Конституції оскаржені у Конституційному Суді

Опозиція оскаржила у Конституційному Суді України зміни до Конституції, які переносять парламентські вибори на 2012 рік.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі КСУ, сьогодні до Суду надійшло конституційне подання 53-х народних депутатів щодо конституційності Закону України "Про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" N2952-VІ, прийнятого українським парламентом 1 лютого 2011 року.

Відповідно до регламенту Конституційного Суду, подання передано на вивчення до секретаріату суду.

Нагадаємо, 1 лютого Верховна Рада внесла до Конституції зміни, які продовжують термін повноважень парламенту і, відповідно, відсувають дату чергових парламентських виборів на кінець жовтня 2012 року. За законопроект N7265 проголосували 310 народних депутатів: 180 регіоналів, 7 депутатів від БЮТ, 41 від НУНС, 25 комуністів, 20 від Блоку Литвина і 37 позафракційних.

Відразу після голосування фракція БЮТ виключила зі свого складу сімох депутатів, які підтримали внесення змін до Конституції - Олега Бабаєва, Руслана Богдана, Івана Куровського, Павла Мовчана, Віктора Павленка, Анатолія Семиногу, Антона Яценка.

Того ж дня самооборонець В.Арьєв на своїй сторінці у "Facebook" написав, що коли у парламенті проходило це голосування, він перебував у США зі своєю карткою для голосування, однак його голос виявився у списку тих, хто проголосував "за". Як доказ В.Арьєв виклав фотографію: він з власною карткою у руках біля терміналу авіакомпанії "Delta" в аеропорту міста Вашингтон.

У свою чергу, БЮТ оголосив про збір підписів під поданням до КСУ про неконституційність змін до Основного Закону. Бютівці не розраховують на позитивне рішення КСУ, але це і не звернення заради самого звернення: "Це звернення готується для того, щоб кожний громадянин України, зокрема депутат, навіть від Партії регіонів, дотримувався вимог Конституції".

3 лютого Президент України Віктор Янукович погодився з тим, що наступні вибори Президента відбудуться у березні 2015 року, а чергові вибори народних депутатів Верховної Ради - у жовтні 2012 року, підписавши ці зміни до Конституції.

Конституційний Суд України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини