RU

ЗМІ: Луценко "світить" до восьми років через водія

21.10.2010, 10:40
ЗМІ: Луценко
3c7592a79dbe03593d509a4e9f5d2723.jpg

ЗМІ: Луценко "світить" до восьми років через водія
Лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко (на фото) може отримати до восьми років позбавлення волі у зв'язку з кар'єрою, яку зробив його особистий водій Леонід Приступлюк у системі Міністерства внутрішніх справ з 2005 по 2010 рік. Екс-главу МВС підозрюють у причетності до розкрадання бюджетних коштів у великих розмірах.

Як повідомляє газета "Сегодня" з посиланням на джерела у МВС, уродженець Рівного (рідного міста Ю. Луценко) Л.Приступлюк, 1958 року народження, майже 20 років пропрацював водієм на Рівненськом радіотехнічному заводі. Тривало це до 2003 року, поки Ю.Луценко (тоді нардеп) не зробив його своїм водієм. Після "помаранчевої революції" Ю.Луценко став Міністром внутрішніх справ, а Л.Приступлюк був влаштований на службу в МВС, але не водієм, а старшим оперуповноваженим департаменту розвідувально-пошукової діяльності МВС з набуття звання капітана міліції. До того ж на той момент у нього не було не те, щоб спеціальної вищої освіти, а й взагалі вищої освіти.

Незаконним, з погляду експертів МВС, було і те, що Л. Приступлюка прийняли на службу в 47 років, а, згідно з правилами, міліцейські чини нижче полковника служать тільки до 45 років. Як розповіло джерело в МВС, внутрішня перевірка вже встановила, що Л.Приступлюк в своєму підрозділі не був, доручень ніяких не виконував, а якщо і приходив, то тільки за зарплатою.

З грудня 2006 по грудень 2007 року Л.Приступлюк не служив у МВС, оскільки Ю.Луценка відправили у відставку. Однак після повернення останнього в Міністерство туди знову працевлаштувався і його водій - і знову на посаді старшого оперуповноваженого.

Після повторного звільнення Ю.Луценка він також звільнився з МВС, але вже в званні підполковника і з пенсією майже 6 тисяч гривень у місяць. Така пенсія нарахована завдяки тому, що в 2008 році Ю.Луценко звернувся з листом до тодішнього Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням зарахувати водійський стаж Л. Приступлюку (22 роки) у вислугу років. Тогочасний Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов наклав схвальну резолюцію.

У результаті пенсійний стаж водія становив 29 років. Крім того, йому при звільненні виплатили 27,7 тисяч гривень единоразової допомоги. Внутрішня перевірка вже показала, що загальна сума виплат Л.Приступлюку в центральному апараті Міністерства становила 165,5 тис. грн.

Також, за інформацією джерел, Ю.Луценко нагородив Л. Приступлюка сьома відзнаками, серед яких "Лицар Закону".

У МВС почато службову перевірку щодо Л.Приступлюка. Керівник департаменту суспільних зв'язків МВС Дмитро Андрієв заявив: "Міністр Анатолій Могильов після того, як до Міністерства надійшов депутатський запит, а в ЗМІ з'явилися матеріали про особливості службової кар'єри водія Юрія Луценка, розпорядився почати службову перевірку. Її веде Служба внутрішньої безпеки МВС. Поки не закінчено розслідування, ми не можемо нічого вам розповісти. Однак ми підтверджуємо, що справді Леонід Приступлюк служив у системі МВС з 2005 по 2010 рік".

Джерело у МВС повідомило, що якщо буде доведено, що сума в 165,5 тисяч гривень була виплачена Л. Приступлюку незаконно, то і водієві, і Ю.Луценкові загрожує стаття за розкрадання бюджетних коштів у великих розмірах, що передбачає від 5 до 8 років ув’язнення.

Юрій Луценко: біографія та добірка новин >>>

Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини