RU

Злочини проти Майдану: юристи запропонували механізм покарання

10.02.2014, 16:25
Злочини проти Майдану: юристи запропонували механізм покарання - Фото
ffe7dfb826175476b10e84c329214a9b.JPG

Комісія з розслідування порушень прав людини в Україні запропонувала Верховній Раді ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду для створення дієвого механізму притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти людяності. Про це повідомляє прес-служба комісії з розслідування порушень прав людини в Україні.

Голова комісії з розслідування порушень прав людини в Україні звернувся до Верховної Ради України щодо необхідності ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суда.Статут був підписаний від імені України 20 січня 2000 року. 11 липня 2001 року Конституційний суд надав висновок щодо відповідності документу Конституції

"Участь нашої держави в Римському статуті означатиме, що Україна приєдналася до співтовариства держав, що визнають необхідність функціонування постійного міжнародного кримінального суду як важливого засобу боротьби з безкарністю та забезпечення дотримання гуманітарного права, фундаментальних прав і основних свобод людини", - йдеться в листі, надісланому головою комісії Володимиром Василенком голові Ради Володимиру Рибаку.

Міжнародний кримінальний суд є постійним органом, уповноваженим здійснювати юрисдикцію щодо осіб, відповідальних за найсерйозніші злочини, що викликають занепокоєння міжнародного співтовариства. Суд може здійснювати свої функції і повноваження на території будь-якої країни-учасниці, це більше 100 країн.

Суд приймає у своє провадження також справи не тільки за запитом країни-учасниці, а й з власної ініціативи, коли держава, під юрисдикцією якої перебуває особа, яка підозрюється у вчиненні передбаченого статтями злочину, "не бажає або не здатна проводити розслідування чи порушити кримінальне переслідування належним чином".

Голова комісії Володимир Василенко також зазначив, що і без ратифікації статусу міжнародного кримінального суду держава, на території якої вчинено міжнародні злочини, може звернутися до цього суду.

"Якщо в Україні змінюється влада, то, не чекаючи ратифікації, вона може звернутися до суду в будь-який момент", - повідомив він

"Те, що відбувається в Україні з кінця листопада 2013 року, вже набуває ознак вчинення посадовими особами злочинів, що підпадають під юрисдикцію міжнародного кримінального суду. Комісія з прав людини офіційно звернулася до нинішньої влади: потрібно негайно почати механізми приєднання до Римського статуту, або пояснити, чому ми не приєднуємося", - зазначив юрист Микола Сірий.

У комісії наголошують, що злочини проти людяності не мають терміну давності, і про це повинні пам'ятати як "безпосередні виконавці цих злочинів, так і інші причетні відповідальні особи".

Нагадаємо, 30 січня юристи і колишні політв'язні створили комісію з розслідування порушень прав людини в Україні під час реалізації громадянами права на мирні зібрання, починаючи з 30 листопада 2013 року. Правозахисники збиратимуть докази для спеціального трибуналу за фактами порушення прав людини під час мирних протестів в Україні
.

Читайте також - Перспективи міжнародного кримінального суду для ворогів Майдану

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини