RU

Жванія: Позбавлення Балоги мандата не влазить ні в одні ворота

13.02.2013, 14:07
Жванія: Позбавлення Балоги мандата не влазить ні в одні ворота - Фото
716e1660fc070fbbc552825efff44fb6.jpg
Позбавлення депутатських мандатів Павла Балоги і Олександра Домбровського не є формою тиску на інших мажоритарників, оскільки в останніх немає незакритих судових справ щодо виборів. У цьому впевнений народний депутат від  Партії регіонів Давид Жванія, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Це не є формою тиску на мажоритарників. Бо у більшості мажоритарників, які обрані народними депутатами, немає такої ситуації, немає жодного позовної заяви, яка б розглядалася і не було б завершено", - сказав він.

Жванія назвав ситуацію з Балогою і Домбровським нез'ясовним прецедентом, за яким слід приймати кардинальне політичне рішення - щоб подібне не повторилося. "Сам прецедент, коли без залу (сесійного, - ред.) можна позбавляти депутатських повноважень, не влазить ні в одні ворота", - підкреслив він.

Регіонал звернув увагу на те, що умови позбавлення депутатського мандата визначені Конституцією і її слід дотримуватися всім.

Нагадаємо, на думку заступника голови Центрвиборчкому Андрія Магери, долю Балоги і Домбровського, яких Вищий адмінсуд України позбавив депутатських повноважень, повинна визначати Верховна Рада, а не суди. Про це він повідомив сьогодні, коментуючи намір керівництва Верховної Ради звернутися з даного питання до Конституційного суду.

Міністр юстиції  Олександр Лавринович не коментує рішення  Вищого адмінсуду про позбавлення депутатів мандатів.

8 лютого ВАСУ визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в округах №11 (Вінниця) та №71 (Закарпатська обл.), зобов'язавши ЦВК провести перевибори в цих округах. Політологи і парламентські опозиціонери вважають, що основною причиною припинення депутатських повноважень двох депутатів є їх відмову вступити у фракцію Партії регіонів.

Досьє на Давида Жванію
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини