RU

Жванія пропонує відмовитися від "сильного Президента"

14.01.2011, 13:01
Жванія пропонує відмовитися від
25e26801749c1906f34480b5a570a3d2.jpg

Жванія пропонує відмовитися від "сильного Президента"
Конституційна перспектива України - перехід до парламентської моделі політичної системи. Про це заявив народний депутат Давид Жванія, коментуючи ініціативу Президента Віктора Януковича створити Конституційну асамблею для вдосконалення Конституції.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Д.Жванії, нардеп пояснив: "Якщо ми говоримо про побудову в Україні демократії європейського зразка, зміцнення інституту парламентаризму, то логічно буде в результаті конституційної реформи перейти з президентсько-парламентської форми правління до парламентської. Це остаточно доведе, що Україна - держава, що відповідає європейським стандартам і гідна бути в Європейському Союзі".

Д.Жванія підкреслив, що Християнсько-демократичний союз, секретарем якого він є, готовий направити своїх фахівців до Конституційної асамблеї. "У нас є своє бачення Основного Закону. Маємо пропозиції щодо оптимізації державного управління, державного устрою, дотримання прав людини, повноважень правоохоронних органів тощо", - зазначив парламентарій.

Нагадаємо, після реформи 2004 року Україна отримала парламентсько-президентську форму правління, але 1 жовтня поточного року Конституційний Суд України скасував політреформу та повернув в дію редакцію Конституції 1996 року. В результаті Україна повернулася до президентсько-парламентської форми правління, а Президент Віктор Янукович отримав повноваження другого Президента Леоніда Кучми. Політичний вплив парламенту, навпаки, різко обмежився: Верховна Рада втратила право призначати та звільняти Кабінет Міністрів і Прем'єр-міністра, термін повноважень парламенту при цьому скоротився з п'яти до чотирьох років.

Вчора на засіданні новоствореної Комісії із зміцнення демократії і верховенства права Президент В.Янукович заявив, що в Україні буде створено Конституційну асамблею, яка займеться вдосконаленням чинного Основного Закону.

Давид Жванія: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини