Журналісти закликають колег до мобілізації проти введення цензури

17.01.2014, 16:06
Журналісти закликають колег до мобілізації проти введення цензури - Фото
37e2cbd10774e44728290e67fb4d2ee9.jpg

Представники журналістських організацій засудили прийнятий Радою закон про екстремізм, закликаючи чинити опір обмеженню свободи слова

Журналісти повинні оголосити загальну мобілізацію, щоб не допустити підписання прийнятих вчора Верховною Радою законопроектів, які істотно обмежують свободу слова. Про це на прес-конференції заявив глава Національної спілки журналістів Олег Наливайко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Ми закликаємо до мобілізації наших колег, ми повинні бути активними і сміливими. Найближчими днями кожна смуга видань, кожна хвилина ефірного часу повинна бути присвячена тому, що ми не дамо забрати у нас право на професію", - заявив він.

Керівник комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко додав, що підписання законопроектів дозволить владі буквально за місяць підчистити інформаційне поле в Україні. Головна мета, вважає він - втихомирити суспільство. "Я скажу, може, неприємні для політиків речі, але на сьогодні акції протесту морально й ідеологічно тримаються на медіа. Якщо допустити, що тиждень медіа не згадуватимуть Євромайдан і ситуацію - думаю, ця акція давно б уже закінчилася. Так грубо скажу. Мені здається, що люди, які писали ці законопроекти, прекрасно це розуміють... Тому мені здається, що ключовий етап спрямований проти медіа та журналістів", - підкреслив він.

Томенко також зазначив, що зараз одним законопроектом влада вирішила знищити все, що було досягнуто в системі свободи слова. Обіцянки деяких представників Партії регіонів відредагувати закони після підписання Томенко назвав маразмом: "Якщо це маразм, то як їх покращувати? Що там підчищати? Знищується все, що є у сфері свободи слова. Це ідеологія знищення свободи слова", - упевнений депутат.

Голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов зазначив, що, ймовірно, норми законопроектів з журналістам виписувалися під впливом російських консультантів, хоча деякі норми навіть жорсткіші, ніж у Росії: "Янукович продемонстрував провінційний підхід. Якщо в Росії обрізають нігті, то у нас рубають пальці", - сказав він, додавши, що суспільство у зв'язку з порушенням процедури прийняття законопроектів отримало юридичний і моральний важіль боротьби з законом, - "хто ж буде визнавати закон, прийнятий таким чином?" .

На думку голови Комісії з журналістської етики Володимира Мостового, зараз в Україні повинна відбутися солідаризація журналістів і власників медіа: "Потрібна солідарність журналістів, засновників, власників медіа, в тому, щоб ми відстоювали свої права. Тим самим ми відстоюємо право суспільства на отримання об'єктивної інформації. А це дійсно введення цензури... Ми не можемо це проковтнути. Ми повинні вийти солідарним фронтом.

Нагадаємо, вчора Рада прийняла держбюджет-2014 і ряд інших скандальних законів, серед яких - закон про екстремістську діяльність. Документ суттєво обмежує свободу слова і права журналістів.

Читайте також - Надзвичайний стан в профіль: 10 законів, які змінюють Україну
 
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Участвуете в госзакупках? Приготовьтесь к уголовному делу!