RU

Журналісти вимагають від Пшонки припинити переслідування LB.ua

19.07.2012, 10:29
Журналісти вимагають від Пшонки припинити переслідування LB.ua - Фото
Так тепер виглядає сайт LB.ua
Прокуратура міста Києва оголосила про кримінальне переслідування журналістів за їхню законну професійну діяльність. Про це йдеться у відкритому листі профспілки працівників ЗМІ Медіафронт на адресу генпрокурора Віктора Пшонки з приводу порушення кримінальної справи відносно інтернет-видання LB.ua.

Прокуратура Печерського району Києва вчора порушила кримінальну справу за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 163 і ч. 2 ст. 182 Кримінального кодексу - про порушення особистих прав депутата від Партії регіонів Володимира Ландіка. Йдеться про публікацію фотоматеріалів, зроблених з ложі преси Верховної Ради акредитованими журналістами LB.ua. "Звертаємо Вашу увагу на те, що журналісти, які зробили відповідні фотоматеріали, не застосовували незаконних методів отримання інформації, а народний депутат Ландік не робив жодних заходів, щоб цю інформацію приховати. Тому фотофіксація і подальша публікація матеріалів була законною, є суттю журналістської професії та не суперечила ні статтями Кримінального кодексу України, ні положенню про акредитацію в ВРУ, ні регламенту ВРУ. Тому дії ваших підлеглих ми вважаємо безпідставними", - написали журналісти Пшонці.

"Ми відкрито заявляємо: прокуратура міста Києва оголосила про кримінальне переслідування журналістів за їхню законну професійну діяльність ... Цим кроком прокуратура оголосила війну всім українським журналістам. Всім, хто чесно і професійно виконують свої обов'язки з метою всебічного інформування громадськості про суспільно значущі процеси. Ми вважаємо цей крок ганьбою української прокуратури", - йдеться в листі.

Журналісти нагадують, що ст. 171 КК передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання професійній діяльності ЗМІ. Контроль за виконанням цієї статті покладено на прокуратуру. "Цинізм полягає в тому, що саме представники вашого відомства, які повинні контролювати виконання цієї норми закону, її грубо і зухвало порушили", - вважають у профспілці журналістів.

Автори листа наголошують, що Верховна Рада наклала мораторій на перевірки ЗМІ під час передвиборчої кампанії - "положення цього документа ваше відомство також порушило".

"Діяльність прокуратури України забезпечується коштами платників податків, тобто громадян України. Ми як громадяни України не уповноважували органи прокуратури на такі ганебні вчинки. Ми закликаємо вас особисто проявити професіоналізм і скасувати вищезазначена постанову прокуратури міста Києва", - підсумували вони.

Нагадаємо, кримінальну справу порушено за фактом порушення таємниці листування народного депутата Ландіка сайтом LB.ua. До правоохоронних органів на сайт поскаржився сам Ландік. Пізніше LB.ua приніс вибачення Ландику, і депутат відкликав скаргу до шеф-редактора сайту, але подав нову заяву на дії сайту в цілому.

18 липня сайт видання Лівий берег закрив доступ до контенту, розмістивши на головній сторінці фото людей, яких вважає відповідальними за порушення справи проти LB.ua: глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, першого заступника генпрокурора  Рената Кузьміна, першого віце-прем'єра Хорошковського і радника президента Андрія Портнова. Як повідомляють ЗМІ, Льовочкін заявив, що звернувся в Генпрокуратуру з проханням перевірити законність порушення справи проти LB.ua прокуратурою Печерського району.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини