RU

Журналісти вимагають притягти до відповідальності "Грифон" і "Беркут"

11.07.2011, 11:37
Журналісти вимагають притягти до відповідальності
f4129d1b4a1a92f26d516e1583999f4d.jpg

Журналісти вимагають притягти до відповідальності "Грифон" і "Беркут"
Журналісти вимагають від генерального прокурора України Віктора Пшонки та міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова порушити кримінальну справу за фактом перешкоджання законній професійної діяльності журналістів в Печерському суді 6 і 7 липня. Збір підписів під відповідним зверненням журналісти провели сьогодні у дворі Печерського районного суду Києва.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, в зверненні говориться, що 6 липня бійці спецпідрозділу МВС "Беркут" увірвалися до приміщення суду і без будь-яких пояснень застосували фізичну силу до журналістів. Під час тисняви постраждало декілька камер.

Співробітники "Беркута" супроводжували свої дії грубими висловлюваннями на адресу ЗМІ.

7 липня співробітники судової міліції "Грифон" силою витіснили телеоператорів і журналістів із залу Печерського суду одразу після оголошення перерви.

"Ми вважаємо такі дії грубим порушенням законодавства України і цілеспрямованим перешкоджанням професійній діяльності журналістів. Досі в Україні не було зафіксовано такого масового застосування насильства стосовно журналістів. У зв'язку з цим ми вимагаємо: невідкладно провести перевірку законності дій співробітників спецпідрозділів "Беркут" і "Грифон" у відповідності зі статтею 171 Кримінального кодексу України, статтями 365 і 364 Кримінального кодексу України і закону про інформацію; порушити кримінальну справу за фактом перешкоджання законній професійної діяльності журналістів; гарантувати дотримання законодавства і забезпечити недоторканість роботи журналістів з боку правоохоронних органів; публічно обнародувати свою позицію з приводу перешкоджання професійній діяльності журналістів", - сказано у звертанні.

Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини