RU

"Жучок" з квартири журналіста передадуть не міліції, а в Європу

08.01.2013, 13:38
Тарас Зозулинський (фото - Facebook)
Журналісти газети Експрес прийняли рішення припинити співпрацю з міліцією по розслідуванню факту негласного проникнення невідомих осіб в квартиру журналіста газети та встановлення там пристроїв негласного отримання інформації, - про це сказано в заяві редакції  Експресу.

До такого кроку журналістів підштовхнула поведінка правоохоронців під час шестигодинних слідчих дій, які вчора до опівночі проходили в квартирі журналіста. "Ми бачимо, що офіційні органи лише імітують розслідування. Крім того, у нас немає впевненості в тому, що йдучи назустріч міліції, ми, зрештою, не допоможемо їй лише повернути підслуховуючий пристрій тим, хто його незаконно встановив", - кажуть журналісти .

"Нам в даний момент все ясно: в приватне і професійне життя нашого журналіста відбулося незаконне втручання. Мотиви теж очевидні - це спроба встановити контроль над журналістом, автором низки резонансних статей, що стосуються зловживань вищих посадових осіб країни, міліцейських чиновників і т.д. Це не можна трактувати по-іншому як тиск на журналіста, на газету", - сказано в заяві.

"Враховуючи це, ніякої довіри до правоохоронних органів у нас немає. У нас для цього є переконливі додаткові підстави - зовсім недавно ми отримали офіційне повідомлення про те, що повторна експертиза вікон кабінету відділу розслідувань, прострелених бойовими кулями, досі не завершена, хоча триває вже більше року. Кілька років триває імітація розслідування інших фактів тиску на газету", - підкреслили журналісти.

Редакція прийняла рішення передати пристрій, виявлений в квартирі журналіста, незалежним експертам у Європі для проведення неупередженої міжнародної експертизи. "Ми також залучаємо за рахунок редакції колишніх професійних правоохоронців, яким довіряємо, для окремого розслідування факту негласного проникнення в квартиру нашого журналіста", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні газета повідомила, що "жучки" в квартирі журналіста шукали лише за допомогою викруток та ліхтарика без застосування спеціалізованих засобів виявлення пристроїв негласного зняття інформації.

Під час слідчих дій слідчий Медвідь попросив Тараса Зозулинського вийти з квартири на сходову клітку. Під час розмови міліціонер зазначив: "Значить, дивися. Нам потрібний пристрій. І ви (редакція газети Експрес) повинні його завтра вранці привезти мені в райвідділ. Я вам Тарас, пояснюю це так, дружньо. Ви там самі переконаєте редакторів. Якщо ви добровільно не привезете мені вранці пристрій - буде наступне: міліція буде брати постанову слідчого судді вже не на вилучення пристрою або огляд редакції, а санкцію на обшук. Потім перевернемо з ніг на голову всю редакцію газети Експрес. Розумієте, Тарас? Буде паралізована робота всіх журналістів, там все перевернемо! Вам це потрібно? Ні? Тоді привозите пристрій мені в райвідділ".

Раніше журналіст газети Експрес Тарас Зозулинський виявив у себе вдома підслуховуючий пристрій. Журналіст пов'язує ситуацію з розміщенням підслуховуючих пристроїв у своєму житлі зі своєю професійною діяльністю. "Зараз, зокрема, ми проводимо, я проводжу ряд розслідувань, які стосуються наркоторгівлі. Написали ряд запитів до прокуратури і до СБУ... Власне, є підозри про можливу причетність працівників міліції до злочинів, пов'язаних з наркоторгівлею", - сказав журналіст. "Це може бути тільки із цим пов'язано, тому що у нас немає ніяких бізнесів, нічого, щоб могло змусити поставити пристрій для прослуховування", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини