RU

Жодна з можливих коаліцій не отримає повної підтримки українців

22.09.2008, 14:14

Жодна з можливих конфігурацій парламентської коаліції не отримає підтримки української громадськості. Такі результати соцдослідження представив керівник соціальних програм Центру соціальних досліджень "Софія" Олександр Левцун.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О. Левцун уточнив, що більшість опитаних українців - 52,7 % - вважають, що БЮТ і НУНС не зможуть далі ефективно співпрацювати в парламенті. Ще 26,6 % респондентів допускають, що БЮТ і НУНС, незважаючи на конфлікти з окремих питань, зможуть узгоджено голосувати з ключових законопроектів.

Порівняно велику підтримку серед опитаних має ідея створення коаліції в складі БЮТ і Партії регіонів. Таку можливість "швидше позитивно" оцінюють 41,4 % опитаних, не підтримують таку коаліцію 42,1 % респондентів. Разом із тим, у масовій свідомості немає однозначної позиції про те, що потрібно робити БЮТ як керівній політичній силі після розпаду коаліції. 40,3 % вважають, що БЮТ повинен формувати коаліцію разом із Партією регіонів, 21,8 % рекомендують БЮТ "зберегти образ", продовжуючи критикувати своїх опонентів, і йти на позачергові вибори. До того ж у результативності нових виборів респонденти дуже сумніваються.

Половина опитаних (49,9 %) вважає, що після позачергових виборів депутатам не вдасться сформувати коаліцію з великою перевагою голосів. 26,9 % респондентів сподіваються на протилежний результат виборів. Не визначилися з відповіддю 23,2 %. "Суспільство не довіряє повною мірою політичним альянсам, незалежно від їх складу, і не бачить пропозицій нових, політиків, які відрізняються від інших. Тому і дезорієнтоване щодо значення нових виборів. На ці настрої суспільства може істотно вплинути поява чітких політичних позицій і зрозумілих конкретних планів стосовно розвитку держави в майбутньому", - підсумував О. Левцун.

Соціологічне дослідження проводилося з 9 по 17 вересня поточного року у всіх областях, АР Крим, містах Київ і Севастополь (загалом у 130 населених пунктах). Усього опитано 2005 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка представляє доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками (стать, вік, тип населеного пункту і регіон проживання).

Метод проведення опитування - інтерв'ю тет-а-тет за місцем проживання респондента.

Досьє на партії та блоки >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини