Зеркаль розвінчує в Гаазі заперечення Росії: Їм не ухилитися

11.06.2019, 12:52
Зеркаль розвінчує в Гаазі заперечення Росії: Їм не ухилитися - Фото
Олена Зеркаль (скріншот)

Росія в трибуналі ООН з морського права представила довгий перелік заперечень, але у них загальний мотив, і всі вони відображають позицію Кремля з міжнародного права: коли РФ зазіхає на чужі природні ресурси, вона їх просто привласнює в односторонньому порядку. Про це сьогодні говорила у вступній промові на засіданні трибуналу в Гаазі агент України Олена Зеркаль.

Росія стверджує, що це провадження - про "суверенітет Криму".

"Однак це не так. Справа України не стосується суверенітету. З чого б ми починали таку справу, якщо суверенітет України над Кримом і не оспорюється? <...> Саме Росія привнесла це питання у провадження. І робить вона це лише через нездатність виправдати свої ж порушення морського права", - пояснила дипломат.

"Аргумент РФ побудований на смішному поданні, що Крим став незалежним і відразу ж приєднався до Росії", - зіронізувала заступник глави МЗС.

Читайте також: У Гаазі засідання по морському праву України. Чого хочуть окупанти

Вона стверджує, що мета України конкретно за цим позовом - відновити права на море.

"Керченська протока є міжнародною протокою, і посилання на статус Азовського моря і Керченської протоки як внутрішніх вод є хибним", - підкреслила вона.

Зеркаль заявила про безпідставність інших заперечень РФ: "Наприклад, Росія стверджує, що всі її дії в Чорному і Азовському морях і протоці - це "військова діяльність". Чи справді Росія вважає розкрадання українського природного газу військовою діяльністю? Або будівництво моста? Або витіснення рибалок з традиційних зон вилову? А як щодо вилучення з морського дна цінних культурних об'єктів?"

"Росія не може ухилитися від дії положень статей 286 і 288 Конвенції про те, що цей суд має юрисдикцію розглядати і вирішувати "будь-які суперечки, що стосуються тлумачення або застосування цієї Конвенції", - підсумувала дипломат.

Великий текст виступу Зеркаль доступний за посиланням.

Читайте також: Зеркаль заявила про затягування Росією суду в Гаазі: відео

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю