Зеркаль: РФ почувається уповноваженою труїти своїх сусідів

07.06.2019, 16:10
Зеркаль: РФ почувається уповноваженою труїти своїх сусідів - Фото
Олена Зеркаль (фото - прес-служба Суду ООН)

Росія може відчувати себе уповноваженою "труїти своїх сусідів і сіяти нестабільність в світі", але не можна дозволяти їй порушувати міжнародні договори. Про це в заключній промові заявила глава української делегації в Суді ООН Олена Зеркаль, повний текст виступу вона виклала у себе в Facebook.

"Як я відзначила у вівторок (під час попереднього слухання, - ред.), Україна звернулася до цього суду як до останньої інстанції", - сказала вона.

Дипломат додала, що Росія намагалася використовувати проти України результати президентських виборів, звинувачуючи країну в "насильницькому державному переворот".

"Ми шоковані тим, що агент Російської Федерації коментує внутрішні справи моєї держави, виступаючи перед Світовим судом. Я розумію, що Росію може збивати з пантелику мирна передача влади в результаті вільних і чесних виборів. Мене ж збиває з пантелику ставлення Росії", - говорить Зеркаль.

Глава делегації додала, що розчарована ставленням РФ до трагедії МН17. За її словами, з'являється все більше доказів причетності Росії, а Міжнародна спільна слідча група підтримала запропоновані на сьогодні висновки слідства.

"Справа МН17 - це трагічна сторінка в історії фінансування тероризму", - вважає дипломат.

3 червня Міжнародний суд ООН почав розглядати заперечення Росії за позовом України про фінансування Росією тероризму і расової дискримінації. Росія вважає, що Суд ООН не має права розглядати заяву України, а ніяких порушень з боку РФ немає.

Читайте також: Зеркаль пояснила, в чому небезпека засідання в Гаазі для України

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации