RU

Зеленський заявив, що РФ відпрацьовує "варіанти захоплення" трьох міст

16.06.2021, 17:24
Зеленський заявив, що РФ відпрацьовує
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Офіс президента отримує інформацію, що Росія відпрацьовує "варіанти можливого захоплення" Києва, Харкова та Одеси. Але президент Володимир Зеленський  не вірить у повномасштабну війну. Про це він розповів в інтерв'ю Reuters, AP та AFP, яке опублікувала пресслужба Офісу президента.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зеленський розмірковував про стягування військ РФ до кордонів України навесні 2021 року. На його думку, у цього "показового стягування і відведення військ" була зовнішня причина (поява нової адміністрації США), однак імовірність ескалації все ще є.

Президент зазначив, що РФ постійно заявляє, що вона ні до чого, треба говорити з підконтрольними їй терористичними організаціями ЛНР/ДНР, проте саме Росія готує на вересень навчання з Білоруссю Захід-2021.

"Тоді питання: а Захід-2021, навчання, які ви проводите – не "ЛДНР" (терористична організація, – ред.), не ОРДЛО, це ви проводите. Тоді скажіть мені, а чому тут – за тією інформацією, яку ми отримуємо – відпрацьовуються варіанти можливого захоплення Києва, Одеси, Харкова? Просто дивуєшся, як можна ось так говорити одне, а робити інше", – сказав Зеленський.

Зеленський каже, Україна повинна очікувати ускладнень і бути готовою до них щодня, хоча сам не вважає, що вони будуть.

"Імовірність провокацій є, зокрема, в середині вересня, коли буде Захід-2021. І все ж я вважаю, що в повномасштабній війні РФ не зацікавлена​​... Я не сказав, що не буде ескалації. Імовірність ескалації є кожен день. Я вважаю, що не буде повномасштабної ескалації. Я дуже в це вірю, тому що це Третя світова війна", – додав він.

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини