RU

Зеленський затвердив рішення РНБО про стратегію воєнної безпеки: мета і пріоритети

25.03.2021, 21:59
Зеленський затвердив рішення РНБО про стратегію воєнної безпеки: мета і пріоритети - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Сьогодні, 25 березня, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про стратегію воєнної безпеки України. Про це повідомляє сайт глави держави.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як зазначається, такий стратегічний документ в Україні підготовлено вперше.

У пресслужбі президента пишуть, що стратегія являє собою оборонне планування, мета якого – забезпечення реалізації державної політики у сфері оборони й визначення шляхів реалізації пріоритетів у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва.

Документ передбачає запровадження комплексного всеосяжного підходу до оборони України в умовах воєнної загрози національній безпеці, пов'язаної з використанням гібридних методів.

У стратегії йдеться, що всеосяжна оборона України – це комплекс заходів, основний зміст яких полягає в:

- превентивних діях і сталій відсічі агресору на суші, на морі та у повітряному просторі України, протидії в кіберпросторі та нав'язуванні своєї волі в інформаційному просторі;

- використанні для відсічі агресії всього потенціалу держави і суспільства (військового, політичного, економічного, міжнародно-правового (дипломатичного), духовного, культурного тощо);

- застосуванні всіх форм і способів збройної боротьби з агресором, зокрема асиметричних та інших дій для оборони України, з дотриманням принципів і норм міжнародного права.

Як зазначається, мета оборони України – не досягнення військового паритету з Росією (це призвело б до надмірної мілітаризації держави), а підтримання балансу та поєднання воєнних і невоєнних засобів для забезпечення воєнної безпеки України.

Повідомляється, що реалізація стратегії сприятиме інтеграції України в євроатлантичний безпековий простір та набуттю членства в НАТО. Документ передбачає активну участь в міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки.

Пріоритетами названо запровадження об'єднаного керівництва підготовкою і веденням оборони України, розвиток інституційної спроможності Міноборони, формування боєздатних ЗСУ.

Стратегія є документом довгострокового планування та основою для розроблення Стратегічного оборонного бюлетеня й плану оборони України.

  • 10 березня 2018 року Альянс надав Україні статус "країни-аспіранта".
  • 17 лютого 2021 року голова МЗС Кулеба заявив, що Україна досі не в НАТО через страхи і міфи про Росію.

Читайте також: Зеленський затвердив рішення РНБО про стратегію деокупацію Криму: шість тез про головне

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини