RU

Зеленський вніс у Раду законопроект про реформу СБУ

11.03.2020, 16:02
Зеленський вніс у Раду законопроект про реформу СБУ - Фото
Служба безпеки України (Фото: прес-служба СБУ)

Законопроект №3196 про зміни до закону про Службу безпеки України було внесено вчора, 10 березня, до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським. Текст законопроекту опубліковано на сайті парламенту.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що він спрямований на підвищення інституційної спроможності СБУ щодо захисту нацбезпеки; на приведення законодавства України, яке регулює діяльність спецслужби, у відповідність із сучасними викликами і загрозами, стратегічними документами щодо розвитку сектору безпеки і реформування правоохоронної системи, а також із рекомендаціями міжнародних партнерів, зокрема, ПАРЄ.

Стверджується, що законопроектом передбачено, серед іншого, чітке визначення мети діяльності СБУ, її функцій і повноважень, впровадження ризик-орієнтованого підходу протидії загрозам, розширення інформаційно-аналітичного вектора роботи, оптимізація оргструктури служби, поетапне припинення комплектування особового складу військовослужбовцями і перетворення СБУ в відомство, яке комплектується особами зі спеціальними званнями.

Читайте також: Розтяжка для Зеленського. Що не так із реформою СБУ і до чого тут Аваков

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини