Зеленський ветував законопроект про покарання за порушення в ОПК

04.09.2019, 14:42
Зеленський ветував законопроект про покарання за порушення в ОПК - Фото
Володимир Зеленський (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Автори документа №0975 - депутати VIII скликання Артур Герасимов, Олена Сотник і Георгій Логвинський. Законопроект відправили на доопрацювання

"Довготривалий" законопроект про посилення кримінальної відповідальності за злочини на закупівлі оборонної продукції отримав вето президента Володимира Зеленського. Повідомлення про це з'явилося в картці документа на сайті Верховної Ради.

Станом на 4 вересня в статусі законопроекту №0975 (він же №1793 в минулому скликанні Ради) значиться: "Готується на розгляд з вето президента".

Зеленський вніс свої пропозиції, пише апарат Ради, однак ніякого документа з ними на сайті поки немає.

Законопроект передбачав кримінальну відповідальність за заподіяння чиновником шкоди нацбезпеці у військовій сфері шляхом порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції оборонного призначення або продукції речового, матеріально-технічного забезпечення для військових формувань, а також за роботи або послуги всупереч встановленим законами умов, правил, стандартів або техрегламенту, які створили реальні або потенційні загрози нацбезпеки у військовій сфері.

За таке злочинців пропонувалося карати в'язницею від п'яти до восьми років.

Такі самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою або чиновником на відповідальному або особливо відповідальному посту, якщо вони призвели до заподіяння матеріальної шкоди, в 250 і більше разів перевищує НМДГ, зриву виконання військовим підрозділом бойового завдання або тяжких тілесних ушкоджень, загибелі людей або інших тяжких наслідків, пропонувалося карати в'язницею від восьми до десяти років.

У цього законопроекту - багата і довга історія:

Раніше в Укроборонпромі заявляли про готовність запровадити механізм "єдиного вікна" при оформленні митних процедур міжнародної торгівлі.

Читайте також: Реформуванням Укрборонпрома займеться координаційний центр

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии