Зеленський: У тижні сім днів, планета Земля кругла, а Крим - це Україна

26.02.2020, 12:14
Зеленський: У тижні сім днів, планета Земля кругла, а Крим - це Україна - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Крим не може бути знятий з порядку денного і не може стати ціною миру на Донбасі. Про це заявив президент Володимир Зеленський на форумі Age Of Crimea Forum 2020.

"Я хотів би почати з аксіом, які не вимагають доказів: тиждень складається з семи днів, планета Земля кругла, а Крим - це Україна", - сказав на початку своєї промови президент. Він висловив упевненість, що в цьому питанні українці на 100% єдині і назвав повернення Криму частиною національної ідеї України.

"Шість років тому, коли Росія анексувала Крим, ми зрозуміли, що живемо в світі, де меморандуми майже нічого не коштують, а система міжнародного права недосконала і вразлива", - заявив Зеленський.

За його словами, завдання повернення Криму дуже складне і не може бути вирішене вже завтра, але є речі, які повинні бути зроблені вже сьогодні. Насамперед президент згадав про підтримку громадян України, які живуть у Криму. Він розповів про складнощі, з якими кримчани стикаються при спробі отримати українські документи, відкрити рахунок в українському банку, або взяти кредит, і назвав їх ганебними. Зеленський заявив, що уряд працює над вирішенням цих проблем.

Президент розповів, що на Чонгарі до кінця року відкриється хаб для обслуговування громадян, із центром надання адміністративних послуг та зоною відпочинку. Також він нагадав, що спільно з Туреччиною планується побудувати 500 квартир для переселенців із Криму, і заявив, що держава має полегшити для кримської молоді здобуття освіти в Україні.

Зеленський заявив про необхідність отримування об'єктивної інформації про Україну в Криму. Він запевнив, що канал АТР найближчим часом отримає необхідне фінансування.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ОлигархиРоттердам+: формула любви за 39 млрд грн. История от НАБУ, как спасали империю Ахметова