Зеленський розкритикував НВ через власника-іноземця. Відео

10.10.2019, 12:53
Зеленський розкритикував НВ через власника-іноземця. Відео - Фото
Володимир Зеленський

Зеленський запропонував власнику НВ Фіалі змінити чеське громадянство на українське

Президент України Володимир Зеленський запропонував іноземцям, які володіють медіа в Україні відмовлятися від іншого громадянства на користь українського. Таку пропозицію він висловив під час  прес-марафону 10 жовтня, відповідаючи на питання журналіста НВ.

"Я давно хотів запитати, звідки гроші у вашій компанії НВ? Західні? Фіала? Він громадянин України?", - запитав він, звертаючись до журналіста НВ Івана Верстюка.

Журналіст відповів, що НВ належить інвестиційній компанії Dragon Capital, власником якої є бізнесмен Томаш Фіала. Фіала - громадянин Чехії, додав Верстюк.

"Тобто я правильно розумію, що українські незалежні медіа фінансуються іноземними компаніями?", - запитав Зеленський.

"Dragon Capital - українська компанія. Весь бізнес Томаша Фіали знаходиться в Україні", - відповів Верстюк.

Зеленський уточнив: "Ви маєте на увазі всі ті активи, які компанія Dragon Capital купувала, коли пан Янукович (4-й президент України - Ред.) втік? Я правильно розумію?"

На уточнююче запитання журналіста, до чого тут Янукович, Зеленський відповів: "Це таке. Але я все це до чого? Я завжди говорив, що українські незалежні медіа повинні бути українськими".

Він запропонував власникам медіабізнесу в Україні відмовлятися від інших громадянств на користь України. "У такому випадку ви захищаєте інтереси України. Особливо в питанні інформаційної незвісімості.

Журналіст НВ відповів президенту, що вважає правильною ситуацію, коли медіа в Україні мають громадяни ЄС, ніж корумповані олігархи. "Медіа - це бізнес. Іноземні інвестиції тут теж потрібні", - сказав Верстюк.

Томаш Фіала живе в Україні 20 років. Він в 2000 році після роботи в Празі і Варшаві повернувся до Києва і разом з українськими партнерами заснував власну інвестиційну компанію Dragon Capital, де донині є керуючим директором. Контроль над Dragon Capital належить її менеджменту, міноритарним пакетом компанії з 2007 року володіє один з найбільших світових банків Goldman Sachs.

Фіала - публічний опонент Зеленського. За що він критикував президента, читайте тут.

Що Фіала думає про вплив на економіку та інвестиції Ігоря Коломойського, читати тут.

Чого побоюється український бізнес з приходом нової влади, читайте тут.

Видавничий дім Медіа-ДК об'єднує щотижневий журнал НВ і новинний сайт NV.ua, які почали роботу в 2014 році. Новим етапом розвитку МедіаДому став запуск в березні 2018 року Радіо НВ, яке веде мовлення в 40 містах України. Інвестором видавничого дому Медіа-ДК виступає інвестиційна компанія Dragon Capital, генеральним директором якої є незалежний чеський інвестор Томаш Фіала. Під його управлінням знаходяться активи на суму близько $1 млрд, крім того, Dragon Capital за час своєї роботи здійснила 50 угод публічних і приватних розміщень акцій майже на $2 млрд.

Більше з прес-марафону, читайте тут. Відеотрансляція прес-марафону - тут.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии