Зеленський представив стратегію реінтеграції Донбасу і Криму

30.10.2019, 12:51
Зеленський представив стратегію реінтеграції Донбасу і Криму - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Президент переконаний, що після п'яти років війни повинна з'явитися стратегія безпечної реінтеграції Донбасу і Криму

Президент Володимир Зеленський розповів про чотири складові стратегії безпечної реінтеграції тимчасово окупованого Донбасу і Криму. Про це він заявив сьогодні на форумі в Маріуполі.

За його словами, після п'яти років війни повинна з'явитися стратегія безпечної реінтеграції Донбасу і Криму.

"Її складові будуть презентовані сьогодні", - сказав він, зазначивши, що це буде предметом широкої дискусії.

Зеленський підкреслив, що для того, щоб кейс з настанням миру був успішним, стратегія держави повинна включати чотири обов'язкові складові. Перша - прозорість і публічність.

"Держава повинна не тільки пояснювати свої кроки, вона повинна знайти правильні шляхи разом із громадянським суспільством, ініціювати масштабний національний діалог", - сказав він.

Друга складова - консенсус. "Українському суспільству потрібно домовитися між собою, тому що сьогодні всередині країни існують абсолютно різні бачення в питанні повернення Донбасу і Криму. Більшість впевнені, що вони повинні повернутися в Україну, але як саме - тут суспільство розділене", - сказав він.

Третя складова стратегії реінтеграції - реалізм. "Помилково думати, що ми швидко і з легкістю повернемо Крим військовим шляхом. Слід усвідомлювати, що вже завтра на окупованих територіях Донбасу всі люди не заговорять відразу українською мовою. Ми не повинні тішити себе ілюзіями, сподіватися, що це станеться за помахом чарівної палички", - сказав він.

Четверта складова - імплементація, здатність держави втілювати стратегію в життя, реальні результати.

  • Раніше Зеленський назвав три етапи для закінчення війни на Донбасі - припинення вогню, примирення громадян і безпечну реінтеграцію.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами