RU

Зеленський попросив Венеціанську комісію допомогти розв'язати конституційну кризу

20.11.2020, 20:01
Зеленський попросив Венеціанську комісію допомогти розв'язати конституційну кризу - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Президент Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням роз'яснити, яким чином уникнути невідворотної шкоди для антикорупційної реформи через рішення КСУ. Про це повідомляє пресслужба президента.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зеленський обговорив  телефоном із главою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо пошук збалансованого і комплексного рішення для швидкого виходу з кризи, що виникла.

Букіккіо погодився, що для виходу з конституційної кризи потрібні швидкі дії, що базуються на верховенстві права.

Зеленський підкреслив, що необхідно усунути можливість будь-якого впливу на суддів КСУ і вдосконалити процедури прийняття рішень.

Також сторони обговорили напрацювання законопроєктів, що відновлять покарання за недостовірне декларування і забезпечать повноцінну роботу НАЗК і НАБУ. Обговорювалися судова реформа та механізми відбору суддів і Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

  • 27 жовтня 2020-го КСУ за зверненням 47 депутатів, більшість яких із фракції ОПЗЖ, скасував статтю 366-1 КК про покарання за недостовірне декларування та деякі положення антикорупційного закону про функції НАЗК. Агентство на добу закривало реєстр е-декларацій.
  • 29 жовтня президент терміново скликав РНБО. Після цього Кабмін розблокував роботу реєстру е-декларацій НАЗК, а Зеленський подав законопроєкт про позбавлення повноважень суддів КСУ. Опозиційні партії різко розкритикували проєкт закону.
  • 31 жовтня голови Венеціанської комісії і GRECO виступили з критикою законопроєкту Зеленського.
Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини