RU

Зеленський підписав закон про введення електронних трудових книжок

04.03.2021, 21:11
Зеленський підписав закон про введення електронних трудових книжок - Фото
Трудова книжка (Фото: ukurier.gov.ua)

Президент Володимир Зеленський підписав закон про облік трудової діяльності працівника в електронній формі, який Рада прийняла 5 лютого. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Документ вводить облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо.

Відповідно до прийнятого закону, ведення обліку трудової діяльності буде повністю проходити в електронній формі з 2025 року. До цього часу діє перехідний період, коли паралельно будуть використовуватися як паперові, так і електронні варіанти трудової книжки.

Дані електронної трудової книжки будуть використовуватися серед іншого і для автоматичного визначення розміру пенсії за віком без особистого звернення людини до Пенсійного фонду. Разом з тим зберігається можливість відкласти вихід на пенсію, якщо людина продовжує працювати і після досягнення пенсійного віку. У цьому випадку розмір майбутньої пенсії буде збільшуватися на 0,5-0,7%.

У разі автоматичного розрахунку пенсії електронна система буде давати рекомендації про найбільш вигідний варіант і дату призначення пенсії.

  • У листопаді 2019 року Кабмін ініціював введення електронної трудової книжки й автоматичного нарахування пенсій. Тоді наголошувалося, що на офіційному порталі електронних послуг Пенсійного фонду з'явився сервіс "Електронна трудова книжка", в якому є записи про трудовий стаж громадян починаючи з 2011 року.
  • 5 лютого 2021 року депутати Ради 265 голосам прийняли в другому читанні законопроєкт про облік трудової діяльності працівника в електронній формі.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини