RU

Зеленський підписав закон про кримінальне покарання за сексуальне домагання до дітей

12.03.2021, 21:31
Зеленський підписав закон про кримінальне покарання за сексуальне домагання до дітей - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Президент  Володимир Зеленський  підписав закон про кримінальну відповідальність за сексуальне домагання до дитини, розповсюдження дитячої порнографії, а також про введення механізму захисту дітей, які стали жертвами насильства. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської конвенції) було прийнято Верховною Радою 18 лютого 2021 року.

Як зазначається, цей закон закріплює в українському законодавстві визначення поняття "дитяча порнографія" – за її виготовлення і використання встановлено кримінальну відповідальність.

Згідно із законом, кримінальне покарання передбачається за вчинення дій сексуального характеру, домагання до осіб, які не досягли 16-річного віку, за відвідування або проведення заходів сексуального характеру за участю неповнолітніх, а також за залучення дитини до участі в таких заходах.

Також законом вводиться особливий механізм захисту дітей, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками.

Закон набирає чинності через день після його опублікування.

ДОВІДКА. Конвенція Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та насильства (Ланцаротская конвенція) ратифікована законом України від 10 лютого 2012 року. Її цілями є запобігання сексуальній експлуатації та насильству щодо дітей, боротьба з цими явищами, сприяння національному та міжнародному співробітництву в цій сфері, захист прав дітей, які стали жертвами такого насильства.
  • 11 березня у Херсонській області знайшли тіло зниклої чотири дні тому 7-річної Марії Борисової. Попередня причина смерті – удушення. На тілі дівчинки виявлено пошкодження в області статевих органів, що може свідчити про сексуальне насильство.
Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини