RU

Зеленський підписав указ про відкриття Україною "дистанційних посольств"

15.03.2021, 22:00
Зеленський підписав указ про відкриття Україною
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

В Україні з'явилася можливість створення посольств зарубіжних країн із резиденцією в Києві. Така можливість передбачена в указі президента  Володимира Зеленського, текст якого розміщено на сайті глави держави.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зокрема, в пункті 10 говориться, що посол із резиденцією в Києві є вищим офіційним представником країни в державі акредитації, в якій не створено закордонну дипломатичну установу України.

Він здійснює загальне керівництво і координацію діяльності українців, які перебувають у цій державі для виконання посадових або службових обов'язків.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що нововведення дозволить оптимізувати управління і зробити посольства більш мобільними, ефективними й економічними для платників податків.

"Посольство фізично знаходиться в Україні і забезпечує присутність нашої держави в іноземній країні дистанційно. В еру тотального онлайну така установа може виконувати практично всі ті ж функції, що і фізично розташована в країні перебування", – сказав міністр.

Кулеба зазначив, що такий формат дистанційної дипломатичної присутності успішно функціонує в багатьох зарубіжних країнах, зокрема Європейського союзу, і зараз Україна починає втілювати цей передовий досвід як доповнення до традиційних форматів дипломатичної присутності.

Читайте також: МЗС презентувало елементи Кримської хартії – чекають перших оцінок від іноземних послів

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини