RU

Зеленський підписав рішення РНБО про заборону подвійного громадянства для політиків

04.03.2021, 20:05
Зеленський підписав рішення РНБО про заборону подвійного громадянства для політиків - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Подвійне громадянство стане перешкодою для людей, які мають намір стати депутатами або чиновниками. Президент  Володимир Зеленський підписав указ, що вводить у дію рішення Ради національної безпеки й оборони від 26 лютого про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Згідно з цим рішенням, Кабмін, Центрвиборчком і СБУ повинні за два місяці провести інвентаризацію і проаналізувати законодавство з питань, пов'язаних із подвійним (множинним) громадянством.

Зокрема, необхідно встановити чи правомірна заборона українцям, які мають громадянство (або підданство) іноземної держави, займати певні державні та політичні посади або виконувати функції держави чи місцевого самоврядування.

За результатами цього аналізу уряд протягом шести місяців має підготувати проєкти законів, які б передбачали заборону для тих, хто має друге громадянство:

– виконувати функції держави або місцевого самоврядування;

– займати керівні посади на стратегічних об'єктах держвласності;

– мати допуск до державної таємниці;

– бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;

– бути членом політичної партії.

Як зазначається, необхідно розробити порядок підтвердження відмови і виходу з громадянства іноземної держави для українців, які претендують на вищезгадані позиції.

Крім того, на законодавчому рівні має бути передбачено порядок подання українцями декларацій про отримання іноземного громадянства.

За подання недостовірних відомостей у деклараціях про відсутність іноземного громадянства має бути встановлено ​​відповідальність.

Також, згідно з рішенням РНБО, уряд повинен почати діалог щодо укладення двосторонніх угод із зацікавленими державами, крім Росії, спрямованих на врегулювання проблемних питань, пов'язаних із подвійним (множинним) громадянством.

  • 26 лютого на засіданні РНБО ухвалили рішення доручити Кабміну розробити законопроєкт, що дозволить виявляти серед українців осіб із подвійним громадянством.

Читайте також: Кулеба: Україні необхідно подвійне громадянство, але з країною-агресором – табу

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини