Зеленський пасивно схвалив норму про імпічмент, вважає Парубій

Зеленський пасивно схвалив норму про імпічмент, вважає Парубій - Фото
Андрій Парубій (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
05.07.2019, 12:12

Якщо протягом 15 днів президент не повертає закон на повторний розгляд Ради, він вважається схваленим, повинен бути підписаний і опублікований

Президент Володимир Зеленський не може ветувати закон про тимчасові слідчі комісії Ради з нормою про порядок імпічменту, так як за Конституцією у нього було 15 днів після отримання документа на схвалення/відмову, і 27 червня цей термін закінчився. Про це заявив на засіданні парламенту спікер Андрій Парубій.

"Отже, закон згідно з Конституцією вважається схваленим президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений", - сказав він.

За словами Парубія, зараз президент може тільки підписати цей документ, а якщо він його ветує, то порушить закон. Спікер заявив, що сьогодні Зеленському буде направлено лист з вимогою негайно підписати закон.

Парубій вважає, що цей закон посилить парламентський контроль.

5 червня 2019 року Верховна Рада не стала розглядати законопроект Зеленського про імпічмент, а 6-го прийняла закон про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Ради №1098 з техніко-юридичними правками. Минулий закон про ТСК був визнаний неконституційним (КСУ вирішив, що були порушення з процедурою вступу його в силу).

Читайте також: Що саме Рада прийняла з імпічменту: пояснює Сотник