Зеленський: Небесна сотня - це герої, вони не дали розколоти країну

20.02.2020, 18:01
Зеленський: Небесна сотня - це герої, вони не дали розколоти країну - Фото
Фото: прес-служба президента

Президент Володимир Зеленський назвав героїв Небесної сотні людьми, які відстояли незалежність країни і не дали її розколоти. Про це він заявив на зустрічі з родичами загиблих 20 лютого 2014 року, повідомляє прес-служба президента.

Зеленський пообіцяв, що справи Майдану будуть повністю завершені і назвав це головним завданням влади.

На питання батька одного із загиблих, Владислава Зубенка, Зеленський сказав: "Для мене герої Небесної сотні - це люди, які відстоювали і відстояли незалежність нашої країни. Відстояли, незважаючи на те, що у нас почалася війна. Ці люди не дали можливість розколоти країну . Це наше ядро, це головне, що у нас є. Тому я вважаю, що вони герої".

У відповідь на скарги родичів загиблих про те, що вони вже шість років чекають результатів розслідування і покарання винних, генпрокурор Руслан Рябошапка зазначив, що у справах Майдану вже засуджено 44 особи. На даний момент до відповідальності притягується 450 осіб. Рябошапка підкреслив, що всі речові докази збережені і будуть використані в суді.

Директор ДБР Ірина Венедіктова розповіла, що незабаром буде оголошено конкурс, на якому виберуть керівника управління у справах Майдану. За її словами, сім'ї героїв Небесної сотні зможуть направити свого представника для контролю його проведення.

  • У жовтні 2019 року справи Майдану були передані з Генеральної прокуратури в ДБР.
  • У грудні 2019 року Верховна Рада проголосувала за поправку до законопроекту про реформу ДБР, яка дозволила перевести слідчих у справах Майдану з Генеральної прокуратури до ДБР без конкурсу.
  • 20 січня першим заступником директора ДБР було призначено колишнього адвоката Януковича Олександр Бабікова. Проти призначення виступали сім'ї Небесної сотні та їх адвокати, заявляючи про конфлікт інтересів. Венедіктова стверджує, що Бабіков не вестиме справи Майдану, а підрозділ, який їх розслідує, підпорядковано безпосередньо їй.

Читайте також: Історія однієї сотні: як змінилися майданівці

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса