Зеленський назвав три етапи закінчення війни на Донбасі

30.10.2019, 12:34
Зеленський назвав три етапи закінчення війни на Донбасі - Фото
Володимир Зеленський в Золотому (Фото: прес-служба президента)

Президент Володимир Зеленський назвав три етапи для закінчення війни на Донбасі - припинення вогню, примирення громадян і безпечна реінтеграція. Про це він заявив сьогодні на форумі в Маріуполі.

За його словами, міжнародний досвід збройних конфліктів і воєн свідчить про те, що на шляху до завершення війни і встановлення миру потрібно пройти три основні етапи. Перший етап - це завершення гарячої стадії і припинення вогню.

"Ми впевнені, що обов'язково досягнемо цього найближчим часом", - сказав він.

Читайте також: Зеленський позначив пріоритети при поверненні Донбасу і Криму

Другий невід'ємний етап - це примирення.

"Примирення людей, пошук консенсусу. Скільки часу потрібно, щоб зажили рани? Чи може бути взагалі така ситуація, коли в одному купе поїзда коли-небудь зможе спокійно їхати ветеран війни і житель окупованого Луганська, який не підтримував самопроголошену місцеву владу, але був змушений залишатися на тих територіях?" - запитав президент.

Він підкреслив, що це дуже складний, "нейрохірургічний процес". "Це як тримати сірники біля відкритої каністри з бензином. Один необережний рух, одна невірна заява можуть все перекреслити і відновити гарячу стадію конфлікту", - зазначив він.

Третій етап - безпечна реінтеграція, не на папері, а в реальності. За його словами, є безліч світових прикладів, коли гостру стадію конфлікту вдавалося припинити, і навіть сталося часткове примирення, але не відбулося головного - повернення територій, тому що вони залишилися в іншому статусі і не повернулися до складу тієї чи іншої держави.

"Чи влаштовує такий варіант Україну? Я думаю, що ні. Але питання риторичне", - сказав він.

Зеленський уточнив, що ці три етапи доведеться пройти всім разом - державі, суспільству, кожному громадянинові України.

  • 14 жовтня Зеленський, вітаючи на Донбасі українських військових з Днем захисника України, сказав, що окупація Криму та війна в Донбасі стали "шоковою терапією" для українців.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса