Зеленський - 26%, Порошенко - 18%: опитування КМІС

25.02.2019, 13:58
Зеленський - 26%, Порошенко - 18%: опитування КМІС - Фото
Владимир Зеленский, Петр Порошенко и Юлия Тимошенко (коллаж - LIGA.net)

Якби вибори президента України проходили в середині лютого, то в першому турі найбільше голосів отримав би шоумен Володимир Зеленський, слідом - діючий президент  Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Про це свідчать дані опитуваня, проведеного з 8 по 20 лютого Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Серед тих, хто визначився з кандидатом і піде голосувати на вибори, Зеленський набрав би 26,4% голосів, за Порошенка проголосували б 18% виборців, а за Тимошенко - 13,8%.

10,9% виборців віддали б перевагу Юрію Бойку, за Анатолія Гриценка проголосував би 6,4%, за  Олега Ляшка - 6,3%, за  Олександра Вілкула - 3,1%, за Ігоря Смешка - 2,9%, за Юрія Тимошенко - 2,7%, за мера Львова  Андрія Садового - 2,4%, за Євгена Мураєва - 1,2%, за Олександра Шевченка - 1,1%. Решта не набрали б і 1%.

Соціологи відзначають, що різниця в підтримці Порошенка і Тимошенко (в опитуванні серед всіх) в межах статистичної похибки і це значить, що в другому турі могли б опинитися Зеленський і Порошенко, Зеленський і Тимошенко, а також Порошенко і Тимошенко.

КМІС порівнює три варіанти рейтингів кандидатів: % всіх респондентів; % серед тих, хто збирається голосувати на виборах; % серед тих, хто збирається голосувати і вже визначився з кандидатом:

Методом особистого інтерв'ю опитано 2042 респонденти старше 18 років в 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим і окупованої території Донбасу). Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

22 лютого було опубліковано результати опитування соціологічної компанії Социс, згідно з якими, якби вибори президента відбулися найближчої неділі, то лідером був би  Володимир Зеленський  - 23,8%, чинний президент  Петро Порошенко набрав би 20,3%, Юлія Тимошенко- 15, 9%.

Читайте також: Скільки українців підуть голосувати на виборах: опитування від Социс

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю