Власники зброї просять МВС скасувати наказ про "Беркут"

21.01.2014, 16:55
Власники зброї просять МВС скасувати наказ про
Віталій Захарчеко

Профільна асоціація звернулася до міністра Захарченка, щоб він заборонив міліції застосовувати вогнепальну зброю проти мітингувальників

Українська асоціація власників зброї звернулася із заявою до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, в якій засуджує дозвіл для "Беркута" використовувати вогнепальну зброю проти громадян України.

"Висловлюємо Вам свою глибоку стурбованість подіями останніх днів у м. Києві. Під час жорсткого протистояння багато наших співгромадян, журналісти, співробітники МВС, військовослужбовці ВВ отримали численні травми і поранення, у тому числі внаслідок порушення існуючих інструкцій при застосуванні спеціальних засобів. Однак особливе занепокоєння викликає наказ № 19/24796 за вашим підписом, зареєстрований у Міністерстві юстиції України, що дозволяє правоохоронцям спецпідрозділу "Беркут" при виконанні наказів використовувати не тільки фізичну силу і спеціальні засоби, а й вогнепальну зброю", - йдеться в заяві, текст якої розміщений на сайті асоціації.

Зброярі вимагають виключити можливість застосування вогнепальної зброї проти громадян України. "Відповідно до Конституції України, єдиним джерелом влади в Україні є народ, і кожен співробітник МВС, вступаючи до лав правоохоронців, приносить присягу саме народу України і зобов'язується його захищати. Повідомляємо вам про те, що численне товариство українських власників зброї зайняло властиву йому стриману і помірну позицію, розуміючи, що у складний для України час необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства і утримувати баланс у суспільстві. Тому ми вважаємо, що навіть припущення про можливе використання вогнепальної зброї проти громадян України - абсолютно неприйнятно, тому що може порушити хитку рівновагу", - підкреслюється в документі.

Нагадаємо, спецпідрозділу "Беркут" дозволили застосовувати силу, спецзасоби та зброю. Документ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЖизнь из пробирки. Откуда берутся дети