RU

Власники зброї просять МВС скасувати наказ про "Беркут"

21.01.2014, 16:55
Власники зброї просять МВС скасувати наказ про
Віталій Захарчеко
Українська асоціація власників зброї звернулася із заявою до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, в якій засуджує дозвіл для "Беркута" використовувати вогнепальну зброю проти громадян України.

"Висловлюємо Вам свою глибоку стурбованість подіями останніх днів у м. Києві. Під час жорсткого протистояння багато наших співгромадян, журналісти, співробітники МВС, військовослужбовці ВВ отримали численні травми і поранення, у тому числі внаслідок порушення існуючих інструкцій при застосуванні спеціальних засобів. Однак особливе занепокоєння викликає наказ № 19/24796 за вашим підписом, зареєстрований у Міністерстві юстиції України, що дозволяє правоохоронцям спецпідрозділу "Беркут" при виконанні наказів використовувати не тільки фізичну силу і спеціальні засоби, а й вогнепальну зброю", - йдеться в заяві, текст якої розміщений на сайті асоціації.

Зброярі вимагають виключити можливість застосування вогнепальної зброї проти громадян України. "Відповідно до Конституції України, єдиним джерелом влади в Україні є народ, і кожен співробітник МВС, вступаючи до лав правоохоронців, приносить присягу саме народу України і зобов'язується його захищати. Повідомляємо вам про те, що численне товариство українських власників зброї зайняло властиву йому стриману і помірну позицію, розуміючи, що у складний для України час необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства і утримувати баланс у суспільстві. Тому ми вважаємо, що навіть припущення про можливе використання вогнепальної зброї проти громадян України - абсолютно неприйнятно, тому що може порушити хитку рівновагу", - підкреслюється в документі.

Нагадаємо, спецпідрозділу "Беркут" дозволили застосовувати силу, спецзасоби та зброю. Документ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини