Заяви про звільнення "з відкритими датами" незаконні - юрист

02.08.2019, 18:04
Заяви про звільнення
Андрій Богдан (скріншот відео)

Адвокат стверджує, що заява Богдана, поширена в ЗМІ, - юридично мізерна

Заява про звільнення за власним бажанням без зазначення дати і підпису - юридично нікчемний документ. Практика написання таких заяв - порушення законодавства. Про це в коментарі ВВС Україна розповіла адвокат Віра Крат.

Агентство звернулося до неї за роз'ясненнями юридичних моментів в історії із заявою про звільнення глави Офісу президента Андрія Богдана.

Президент Володимир Зеленський взагалі заявив, що такі заяви без дат і підписів подали йому всі члени його команди. Як пояснив президент, це зроблено для того, щоб в будь-який момент він міг їх звільнити.

"У заяві про звільнення повинна бути дата, підпис і вказуватися, з якого числа людина звільняється", - сказала Крат. Тим часом на фото заяви Богдана, яке журналістам надіслав неназваний топ-чиновник ОП, немає ні того, ні іншого.

Також, за словами адвоката, не можна вважати юридично правильним і формулювання: "Прошу звільнити мене із займаної посади за власним бажанням з моменту бажання".

"У заяві повинна бути вказана точна дата, з якої особа має намір покинути пост. А на підставі цього (заяви Богдана, - ред.) не можна законним шляхом звільнити особу... Це називається юридично нікчемний документ", - зазначила адвокат.

Крат також заявила, що заяви з "відкритими датами" фактично незаконні.

"В Україні є окремі випадки, коли людина при прийомі на роботу пише заяву про звільнення без дати, і ця заява лежить в сейфі. Але в разі виникнення спору суди можуть провести експертизу, і якщо буде доведено, що підпис і дата зроблені різними особами, то можна довести, що не було волевиявлення [про звільнення] на дату видання наказу про звільнення", - сказала Крат.

За її словами, практика написання таких заяв існує тому, що за законом роботодавець не може "просто так" звільнити працівника.

1 серпня низка ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомили про те, що Богдан написав заяву про звільнення за власним бажанням. При цьому співробітники ОП ігнорували журналістів, які намагалися перевірити цю інформацію. Вранці з'ясувалося, що це була ледве не жарт Богдана.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии