RU

Завтра Янукович летить на Кіпр

07.11.2012, 13:20
Завтра Янукович летить на Кіпр - Фото
5cb9f29f0129e67af65ade8d78c9c626.jpg
Президент України Віктор Янукович 8-9 листопада перебуватиме з офіційним візитом у Республіці Кіпр. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

"Це перший офіційний візит голови української держави до Республіки Кіпр з часу встановлення дипломатичних відносин між двома країнами", - сказано в повідомленні.

Програма візиту передбачає переговори президента України з президентом Кіпру Дімітрісом Хрістофіасом, президентом Палати представників Республіки Кіпр Яннакісом Оміру, а також зустріч з головою Кіпрської православної церкви Архієпископом Хризостомом ІІ.

Планується до підписання низка двосторонніх документів, зокрема, в таких важливих сферах як морське торговельне судноплавство, повітряне сполучення, сільське господарство, інвестиційне співробітництво, міжвузівське співробітництво, фізична культура, а також підприємництво.

Передбачається також участь голови держави в роботі представницького українсько-кіпрського бізнес-форуму.

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров та генеральний секретар центрального комітету Прогресивної партії трудового народу Кіпру Андрос Кипріану підписали угоду про співпрацю. Під час зустрічі обговорювалося питання підготовки угоди між Україною і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування. Повідомлялося, що цей документ сторони планують підписати під час майбутнього візиту президента України на Кіпр.

5 листопада Кабінет міністрів схвалив проект Конвенції між урядом України і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від податків на доходи.

Як відомо, в даний час відносини між Україною і Кіпром регулюються договорами, підписаними ще за часів СРСР. Завдяки цьому, українські компанії використовують офшорну зону для мінімізації оподаткування.

Нагадаємо, в травні цього року депутат Європарламенту Міхаель Галер запропонував заморозити активи української влади, зокрема, сім'ї Віктора Януковича. За його словами, Кіпр - гарне місце, щоб почати виявляти ці активи.

Днями організація Європейська рада зовнішніх відносин (ECFR) оприлюднила список рекомендацій по Україні. В одній з рекомендацій зазначається, що Євросоюз повинен почати перевірки на предмет порушення корупційного законодавства діяльності всіх компаній, пов'язаних з оточенням і сім'єю Януковича на Кіпрі, у Люксембурзі та Австрії.

Кіпр залишається головною країною-інвестором України, обсяг інвестицій якої становить $14,5 млрд.

За даними неурядової організації Tax Justice Network, Україна знаходиться на дев'ятому місці за обсягом виведення капіталу в офшори. Заявлена ​​сума виведених з України коштів перевищує $165,2 млрд.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини