RU

Завтра НАТО відмовить Україні в ПДЧ?

01.12.2008, 08:59

НАТО старається не загострювати відносин з Росією через Грузію і Україну, - стверджує впливова газета "The Times". Як пише журналіст видання, завтра міністри закордонних справ країн НАТО відмовлять цим країнам у можливості зробити перший крок до гарантованого членства в Альянсі.

На прохання британського уряду глави міністерств закордонних справ країн НАТО розробили новий план з новими формулюваннями, щоб зберегти зв'язки Грузії і України з Альянсом, не дозволяючи їм вступити на звичайний шлях до членства, - відзначає газета. Цей крок сприйнятий як зневажлива витівка щодо Грузії і України, а також поступка Москві, - стверджує автор матеріалу.

"ПДЧ - це тепер непристойне слово з трьох букв", - повідомили газеті джерела в НАТО, пояснивши: термін ПДЧ (План дій щодо членству в НАТО) дає зрозуміти всьому світу і, насамперед, Росії, що робиться крок, рівносильний повноправному вступу в Альянс.

Завтра на зустрічі глав МЗСів у Брюсселі буде запропоновано замість ПДЧ надати Грузії і Україні особливі програми, але без найменших натяків на графіки або крайній термін вступу в Альянс, - пише видання. "Гарантуються регулярні обміни військовими і довгострокова допомога в модернізації збройних сил", - відзначає газета.

Як вважає видання, Москва сприйме це рішення як свою перемогу. Але в НАТО запевняють, що не відступляться від зобов'язання, взятого на себе в Бухаресті, - зрештою прийняти Грузію і Україну в Альянс.

Детальніше про євроатлантичні прагнення України >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини