RU

Затулін вважає продовження дружби Росії з Україною зрадою

30.07.2008, 14:20

Автоматичне продовження дії "великого" російсько-українського договору про дружбу, співпрацю та взаємодопомогу малоймовірне. Таку думку висловив перший заступник глави комітету Держдуми Росії у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін.

"Переконаний, що автоматичного продовження російською стороною договору не буде. Його автоматичне продовження виставило б владу Росії у непривабливому світлі і означало б зраду стосовно російськомовних співвітчизників, що проживають в Україні", - сказав російський депутат, якого цитує "Українська правда".

Він нагадав, що 1 жовтня цього року закінчується термін, коли сторони можуть заявити про припинення подальшої дії цього договору. Якщо ж цього не буде зроблено, то договір, 10-річний термін дії якого закінчується 1 квітня 2009 року, автоматично має бути продовжено ще на 10 років.

"Прагнення України до НАТО ми розглядаємо як загрозу безпеці Росії і як істотне порушення статті 6 російсько-українського договору", - наголосив К. Затулін. Він вважає, що дію цього документу "може бути продовжено лише якщо Україна відмовиться від своїх планів вступу до НАТО і одночасно підпише з Росією угоду, що гарантує невступ обох сторін без згоди один одного до будь-яких міжнародних блоків".

К. Затулін, який також є координатором депутатської групи Держдуми зі зв'язків з Верховною Радою України, вважає, що у вересні, коли почнеться осіння сесія, нижня палата російського парламенту не має приймати жодної заяви стосовно неможливості пролонгації "великого" договору. "Ми вже визначили свою позицію на цей рахунок, коли прийняли відповідну заяву 4 червня", - пояснив депутат.

Торкаючись обставин свого випровадження із Сімферополя 25 червня на основі нового рішення української влади про річну заборону для нього відвідувати територію України, К. Затулін зазначив, що не лише в українських, але й у російських ЗМІ було немало чуток та неточностей з висвітлення цього інциденту. "Писали, що я ніби замислив ледве чи не змову із замахом на територію України. Стверджували, що тут проти мене навіть порушено кримінальну справа. Так ось, хочу заявити: немає жодних слідів цієї кримінальної справи", - наголосив російський парламентар.

Досьє на Костянтина Затуліна >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини