Затримка виплат лікарям. Зеленський доручив МОЗ допомогти областям

12.05.2020, 18:09
Затримка виплат лікарям. Зеленський доручив МОЗ допомогти областям  - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Президент Володимир Зеленський обговорив із міністром охорони здоров'я і главами ОДА виплату надбавок лікарям

Президент Володимир Зеленський доручив міністру охорони здоров'я Максиму Степанову обговорити з усіма обласними державними адміністраціями перешкоди, котрі заважають їм виплатити обіцяні надбавки лікарям, і вирішити ці проблеми вже в найближчі дні. Про це повідомляє прес-служба ОП.

Відзначається, що президент обговорив виплати надбавок лікарям, які безпосередньо працюють із хворими на COVID-19, на селекторній нараді з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, головами обласних держадміністрацій, главою МОЗ Степановим і першим заступником голови Офісу президента Сергієм Трофімовим.

Повідомляється, що йшлося про "юридичну колізію", яка вплинула на виплати надбавок за березень.

Пояснюється, що багато регіонів керувалися наказом Міністерства соціальної політики від 2003 року, згідно з яким надбавки нараховувалися за погодинну роботу. Виплати за квітень відбуваються за іншою формулою - через підписані договори з Національною службою здоров'я. Для цього екстрені медичні допомоги, опорні лікарні, стаціонарні установи, що допомагають боротися з COVID-19, і мобільні бригади, які виїжджають до пацієнтів, повинні укласти договори з НСЗУ.

"Відсоток укладених договорів за всіма чотирма категоріями зараз невисокий. А без цього оплатити обіцяні до 300 відсотків надбавки не вийде. Хоча лікарі на передовій їх заслужили, як ніколи", - зазначив Зеленський.

  • На початку квітня МОЗ пообіцяв, що медпрацівники, зайняті в лікуванні хворих на коронавірус, за березень отримають доплату в розмірі трьох посадових окладів.
  • 13 квітня Степанов заявив, що медична субвенція на додаткові виплати вже перерахована в регіони.
  • Станом на 11 травня, за словами Степанова, виплати в повному обсязі отримали тільки медики Полтавської області.
  • Шмигаль заявив, що виплати за березень затрималися через документ 2003 року.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями