RU

Затриманим в Лівії українцям ніщо не загрожує, - МЗС

05.09.2011, 16:21
Затриманим в Лівії українцям ніщо не загрожує, - МЗС - Фото
bdeda6fba96f2ccf02c6094d653b7282.jpg

Затриманим в Лівії українцям ніщо не загрожує, - МЗС

З 23 українських громадян, затриманих в Лівії, одного вже відпустили. Розглядається питання про переведення 22 українців, що залишилися, на територію посольства на період завершення перевірки лівійською владою. Про це повідомив сьогодні на брифінгу директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин (на фото).

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Волошин зазначив, що затримані громадяни - це інженери-будівельники, що працювали в Лівії за контрактом з приватною фірмою. Затримано їх за рішенням тимчасової лівійської влади. Зі слів Волошина, вони перебувають фактично під домашнім арештом, оскільки знаходяться на території гуртожитку, в якому і проживали раніше, працюючи за контрактом.

Волошин наголосив, що загрози для життя або здоров'я затриманих українців, серед яких одна жінка, немає.

Він також повідомив, що як тільки з'явилася інформація про затримання українців, була направлена нота в МЗС Лівії з вимогою якнайшвидше звільнити громадян України і забезпечити захист їх прав у період затримання.

"Сьогодні вранці до МЗС був запрошений посол Лівії, якому також було вручено відповідну ноту. Завдяки цим зусиллям одного з 23-х громадян вже вдалося звільнити. Всі підозри проти нього знято. На даний момент під арештом залишаються 22 громадянина", - сказав він.

Крім цього, Волошин зазначив, що, за інформацією ЗМІ, на території Лівії затримано близько п'яти тисяч іноземців. "Після зміни влади в Тріполі з великою підозрою нова лівійська влада ставиться до всіх іноземців, вони всі проходять перевірку. Ми не можемо заборонити лівійській стороні здійснювати цю перевірку, але у нас є точна інформація про те, що ці громадяни (українці, - ред.) не брали участі в бойових діях, вони не є снайперами, якими-небудь бойовиками, яких можна було б звинуватити в бойових діях на чиємость боці в цьому збройному конфлікті", - зазначив він.

Крім цього, Волошин повідомив, що українська сторона поставила питання про переведення затриманих громадян на час перевірки на територію посольства України. При цьому українська сторона гарантує лівійській владі, що на період перевірки громадяни України будуть залишатися на території посольства.

Волошин наголосив, що на даний момент жодного офіційного обвинувачення українцям не висунуто. "Вони просто підпали під загальну перевірку всіх іноземців, які зараз перебувають у Тріполі. Оскільки, як ви знаєте, донедавна Тріполі контролювалося силами полковника Каддафі, і всі іноземні громадяни, які там знаходилися, автоматично, на думку нової лівійської влади, підпали під категорію підозрюваних в співпраці з ними", - додав він.

Муаммар Каддафі: біографія, новини>>>
Переворот в Лівії: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини