RU

Замість кнопкодавів: регіонали придумали новий спосіб голосування

22.02.2013, 13:59
Замість кнопкодавів: регіонали придумали новий спосіб голосування - Фото
Олександр Єфремов
Депутати з фракції Партії регіонів у Верховній Раді України пропонують удосконалити систему персонального голосування - голосувати більшістю від присутніх в залі. Про це повідомив лідер регіоналів у парламенті Олександр Єфремов.

Як передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ, О.Єфремов зазначив, що раніше опозиціонери пропонували різні варіанти вирішення проблеми кнопкодавів. "Раптом сьогодні вранці ми приходимо, і наші колеги говорять, що є абсолютно проста пропозиція, давайте за неї проголосуємо. Я кажу: давайте", - сказав він.

Єфремов зазначив, що для того, щоб вирішити проблему в корені, можна скористатися практикою, яка застосовується в парламентах інших країн - наприклад, голосуванням від більшості присутніх у залі, а не від конституційного складу (226 з 450), як це прийнято зараз.

"Сьогодні у нас голосування йде від конституційної більшості, це 226. У всіх європейських парламентах голосують від кількості присутніх в залі... Я в кінцевому підсумку буду пропонувати наступну норму, що за законопроект повинні проголосувати більшість присутніх у залі, але не менше 150 народних депутатів" , - сказав він.

Також Єфремов зазначив, що регіонали наполягатимуть на введенні відповідальності за пропуск трьох пленарних засідань протягом місяця без поважних причин та за блокування парламентської трибуни. І в тому, і в іншому випадку пропонується позбавляти депутата мандата шляхом відповідного подання до Вищого адміністративного суду.

Нагадаємо, сьогодні опозиція розблокувала роботу Ради. Опозиціонери і влада узгодили зміни до регламенту парламенту, згідно з якими картки відсутніх у Раді депутатів будуть блокуватися. Відповідні зміни прийняті в регламент. До цього опозиція кілька тижнів блокувала президію і трибуну, вимагаючи провладну більшість відмовитися від практики кнопкодавства - голосування "за себе і за сусіда" в залі пленарних засідань.

Досьє на Олександра Єфремова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини